Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Belgia niepokonana, Słowacja z kolejnym zwycięstwem

LE M, gr. A: Belgia niepokonana, Słowacja z kolejnym zwycięstwem

11 meczów i 11 zwycięstw, 33 sety wygrane i tylko 6 straconych - to bilans reprezentacji Belgii w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej. Dziś 3:0 pokonali Austriaków. W drugim spotkaniu Słowacy w czterech setach pokonali Duńczyków.

Belgowie, pewni awansu do turnieju Final Four, nie zamierzali odpuszczać. Austriacy także chcieli się pokazać z dobrej strony, stąd niezwykle emocjonujący pierwszy set, w którym prowadzenie obejmowała raz jedna, raz druga drużyna. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali Belgowie, którzy wygrali na przewagi 23:21. Kolejna partia była wyrównana do stanu po 6, później odskoczyła reprezentacja Belgii, głównie dzięki skutecznym atakom Matthijsa Verhannemana (9:6). Podopieczni Dominique’a Baeyensa powiększali swoją przewagę (16:11), kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i pewnie wygrali 21:15. Kolejna partia również toczyła się pod dyktando Belgów (9:6, chociaż Austriacy dogonili rywala, doprowadzając do remisu po 9). Chwilę później prowadzenie ponownie objęli siatkarze z Beneluksu (12:9) i utrzymując je do końca, zwyciężyli 21:18.

Belgia – Austria 3:0
(23:21, 21:15, 21:18)

Belgia: Van Den Dries (8), Coolman (2), Claes (9), Verhanneman (10), Valkiers (3), Heyrman (5), Dejonckheere (libero) oraz Rousseaux
Austria: Wohlfahrtstätter (3), Binder, Koraimann (11), Zass (14), Berger (9), Blagojević (3), Kroiss (libero) oraz Guttmann (4), Thaller i Tröthann

Słowacy okazali się mało gościnni i już na początku spotkania narzucili swój styl gry. Można powiedzieć, że w premierowej odsłonie zmietli Duńczyków z boiska, wygrywając pewnie 21:10. W drugiej partii podopieczni Freda Sturma odbudowali się, Słowacy z kolei za bardzo rozluźnili się po gładkim zwycięstwie, dlatego kilkupunktowe prowadzenie utrzymywali Duńczycy. W końcówce na jeden punkt zbliżyli się gospodarze turnieju (18:19), jednak to było za mało na dobrze dysponowanych siatkarzy ze Skandynawii, którzy wygrali 21:19. Kolejna partia to znowu dominacja jednej drużyny, tym razem Słowaków, którzy dobrze ją rozpoczęli (9:6) i z biegiem czasu powiększali swoją przewagę. Duńczykom nie pomagały zmiany i czasy, ulegli do 13. Czwarta odsłona była bliźniaczo podobna do poprzedniej, Słowacy szybko objęli prowadzenie i kontrolowali przebieg zdarzeń na parkiecie, ponownie wygrali do 13, a całe spotkanie 3:1.

Słowacja – Dania 3:1
(21:10, 19:21, 21:13, 21:13)

Słowacja: Michalovic (6), Chrtiansky ml. (9), Zatko (5), Hruska (8), Kasper (8), Javorcik (5), Hupka (libero) oraz Palgut, Bencz (17) i Patak (4)
Dania: Bitsch (6), Gade (4), Sorensen (10), Bonnesen (11), Christiansen (4), Stenderup, Mikelsons (libero) oraz Varming (1) i Mikelsons