Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. A: Cenna wygrana Rumunek, Bułgaria zdobywa 3 punkty

LE K, gr. A: Cenna wygrana Rumunek, Bułgaria zdobywa 3 punkty

Aż pięciu setów potrzebowały zespoły Rumunii i Turcji do rozstrzygnięcia pojedynku w ramach grupy A Ligi Europejskiej kobiet. Ostatecznie lepsze okazały się te pierwsze. Natomiast Bułgarki w czterech setach pokonały reprezentację Węgier.

Turczynki zaczęły spotkanie w pełni zmobilizowane i od początku objęły kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca. Wygrały gładko 21:14. Podobnie sytuacja wyglądała w drugiej partii, w której to reprezentantki Turcji prowadziły już 20:15. Wtedy Rumunki rzuciły wszystko na jedną kartę, co przyniosło zamierzony rezultat, na tablicy wyników widniał remis po 20. Jednak w kluczowym momencie przytrafiły się im proste błędy, co skrzętnie wykorzystały rywalki, wygrywając 23:21. Rumunki mimo porażki nie poddały się i w kolejnych dwóch setach to one narzuciły swój styl gry, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka. W piątym secie ponownie do głosu doszły Turczynki (4:1) i utrzymywały swoją przewagę niemal do końcowej fazy partii. Rumunki doprowadziły do remisu po 13 i kolejne dwa punkty również padły ich łupem, wygrały 15:13 i ciężki bój 3:2. – Ciągle musimy pracować nad koncentracją, ponieważ przytrafiają nam się przestoje, w których tracimy kilka punktów i później musimy gonić rywalki. Jutro musimy zagrać lepiej przeciwko Węgierkom i wywalczyć awans – przyznał Marian Constantin, szkoleniowiec reprezentacji Rumunii.

Turcja – Rumunia 2:3
(21:14, 23:21, 18:21, 15:21, 13:15)

Turcja: Güler (13), Karakoyun (1), Yilmaz (21), Yurtdagülen (15), Arslan (9), Babat (11), Ersari (libero) oraz Cetin (1), Alikaya i Bilge
Rumunia: Baciu (18), Calota (1), Nemtanu (14), Salaoru (1), Ilie (8), Onyejekwe (11), Trica (libero) oraz Miclea Grigoruta (3) i Carbuneanu (7)

Bułgarki, jako gospodarz turnieju Final Four Ligi Europejskiej, nie odpuściły spotkania przeciwko Węgrom i łatwo wygrały dwie pierwsze partie do 12. Nie do zatrzymania w ataku były Dobriana Rabadziewa, która w całym spotkaniu zdobyła 14 oczek oraz Straszimira Filipowa. W kolejnym secie Węgierki grały dobrze w obronie i skutecznie w kontrataku, a także zachowały więcej zimnej krwi w końcówce, wygrywając 22:20. W czwartej partii wszystko wróciło „do normy”, Bułgarki przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu wygrały 21:14 i w całym spotkaniu 3:1. – Graliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach, później moje siatkarki za bardzo się rozluźniły i zaczęły popełniać błędy. Mam nadzieję, że to poprawimy, bo czeka nas jeszcze jedno spotkanie jutro, a później w finałach, bo tam będą już naprawdę bardzo ważne mecze, w których nie możemy popełniać błędów – zauważył Marcello Abbondanza, szkoleniowiec Bułgarii.

Węgry – Bułgaria 1:3
(12:21, 12:21, 22:20, 14:21)

Węgry: Milovits (3), Sandor (16), Dekany (6), Pallag (3), Dobi (6), Kovacs (8), Kötel (libero) oraz Szakmary (1) i Talas
Bułgaria: Nenowa (5), Rabadziewa (14), Zarkowa (7), Karakaszewa (6), Wasilewa (11), Filipowa S. (12), Filipowa M. (libero) oraz Nikołowa, Kitipowa i Kolewa