Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LE K, gr. A: Turczynki bezlitosne dla Węgierek, Bułgarki dla Rumunek

LE K, gr. A: Turczynki bezlitosne dla Węgierek, Bułgarki dla Rumunek

Siatkarki reprezentacji Turcji pokonały 3:0 ekipę Węgier w meczu grupy A Ligi Europejskiej. Ekipa z pogranicza Europy i Azji straciła w całym meczu ledwie 48 małych punktów. W innym pojedynku tej grupy Bułgarki równie pewnie pokonały Rumunki.

Pierwszą partię spotkania od prowadzenia 3:1 rozpoczęły Turczynki. Węgierki szybko jednak odrobiły dwupunktową stratę do rywalek (4:4) i do pierwszej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu. Minimalnie lepsze schodziły na nią jednak Turczynki (8:7). Po powrocie zespołów na parkiet wyrównana walka trwała do stanu po 16. Wówczas na trzy oczka udało się odskoczyć podopiecznym trenera Bedestenloglu (20:17), które chwilę potem triumfowały 21:18.

Drugą odsłonę od początku zdominowały reprezentantki Turcji. Szybko bowiem wyszły one na prowadzenie 7:3, a na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:5. Po czasie przewaga Turczynek wzrosła aż do sześciu punktów (11:5). Na drugą regulaminową przerwę w grze zespoły schodziły przy wyniku 16:9 dla tureckiej ekipy. Jej siedmiopunktowa przewaga utrzymała się już do końca seta (21:14).

Trzecia partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Po chwili na prowadzeniu 3:1 były jednak Węgierki. One też triumfowały na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Po wznowieniu gry Turczynki zaczęły jednak gonić rywalki i wkrótce doprowadziły do remisu po 9. Przy stanie 11:11 siatkarki z Turcji zaczęły rywalkom odskakiwać i wkrótce prowadziły 17:11. W końcówce nie pozwoliły już węgierskim zawodniczkom na zbyt wiele, pewnie wygrywając seta 21:16, a cały mecz 3:0.

Węgry – Turcja 0:3
(18:21, 14:21, 16:21)

Węgry: Milovits (4), Sandor (8), Pallag (8), Dobi (6), Nagy (14), Kovacs, Kotel (libero) oraz Dekany
Turcja: Guler (7), Karakoyun (1), Yilmaz (13), Yurtdagulen (6), Arslan (8), Babat (6), Ersari (libero) oraz Cetin (1)

Pierwszy set spotkania miał wyrównany przebieg jedynie do stanu 3:3. Wtedy bowiem na prowadzenie 8:3 wyszła ekipa Bułgarii. Po przerwie technicznej prowadzenie siatkarek Marcello Abbondanzy zaczęło wzrastać i wkrótce wynosiło aż osiem oczek (12:4). Bułgarskie zawodniczki w pełni kontrolowały przebieg seta i ani na chwilę nie pozwoliły rywalkom na zniwelowanie wysokiej przewagi. Ostatecznie pokonały Rumunki 21:10.

Druga partia jeszcze bardziej pokazała dominację bułgarskiej ekipy. Już na pierwszej regulaminowej przerwie w secie prowadziła ona 8:2. Po wznowieniu gry przewaga Bułgarek jeszcze wzrosła i wkrótce wynosiła aż 12 oczek (19:4). Siatkarki z Rumunii nie były już w stanie zagrozić przeciwniczkom, które triumfowały w tym secie 21:9.

Trzecia partia była kontynuacją dobrej gry drużyny Bułgarii z dwóch poprzednich odsłon. Rumunki ani razu nie wyszły w niej na prowadzenie. Od początku górowały Bułgarki, które na pierwszej przerwie technicznej wygrywały 8:3. Po powrocie zespołów na parkiet dołożyły one do wyniku kolejne oczka i na drugim regulaminowym czasie prowadziły sześcioma punktami (16:10). Bułgarskie siatkarki nie oddały już tej przewagi do końca seta, którego pewnie wygrały 21:15.

Rumunia – Bułgaria 0:3
(11:21, 9:21, 15:21)

Rumunia: Baciu (6), Calota, Nemtanu (5), Salaoru, Ilie (3), Onyejekwe (3), Trica (libero) oraz Carbuneanu (3), Ispas, Miclea (1)
Bułgaria: Nenova (2), Rabadzhieva (15), Zarkova (14), Karakasheva (3), Vasileva (11), Filipova S. (6), Filipova M. (libero)