Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nowe zawodniczki w Pałacu, kolejna fala młodości

Nowe zawodniczki w Pałacu, kolejna fala młodości

Kolejne dwie siatkarki podpisały kontrakty z Pałacem Bydgoszcz. Nową przyjmującą została Julia Twardowska, a na pozycji libero drużynę wzmocni Anna Korabiec. Obie zawodniczki mają za sobą naukę w sosnowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Poprzednim klubem Julii Twardowskiej był UKS Środa Wielkopolska. 18-letnia przyjmująca znalazła uznanie w oczach trenera kadry juniorek Andrzeja Pecia i grała w reprezentacji w turniejach międzynarodowych.

Anna Korabiec reprezentowała barwy Pałacu w kategoriach młodzieżowych i jest aktualną brązową medalistką mistrzostw Polski juniorek. Zawodniczka także znajduje się w kadrze Polski rocznika 1995. Zawodniczka wzięła udział w Mistrzostwach Europy kadetek w 2011 roku. W turnieju w Ankarze biało-czerwone spisały się bardzo dobrze, zajmując wysokie piąte miejsce, które było jednocześnie kwalifikacją do mistrzostw świata. Następnie reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata, w których zespół zajął 4. miejsce. Dobrą postawą w przyjęciu i obronie walnie przyczyniła się do sukcesu reprezentacji. W każdym z meczów znajdowała się w podstawowym składzie. W 2012 z reprezentacją Polski juniorek Korabiec zajęła 6. miejsce w mistrzostwach Europy.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl, sportowabydgoszcz.pl