Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ w Starych Jabłonkach: Dwa zwycięstwa i dwie porażki Polaków

MŚ w Starych Jabłonkach: Dwa zwycięstwa i dwie porażki Polaków

Za nami cztery spotkania polskich par w mistrzostwach świata w siatkówce plażowej. Po jednym zwycięstwie odnieśli Kantor/Łosiak oraz Fijałek/Prudel. Natomiast porażki poniosły pary Kądzioła/Szałankiewicz oraz Lech/Wojtasik.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w I fazie rozgrywek są najniżej rozstawieni spośród wszystkich par w grupie L. Mimo to już w pierwszym meczu pokazali się z bardzo dobrej strony, co więcej, zaprezentowali wielką wolę walki i siłę ducha w trudnych momentach. Już w pierwszym secie meczu przeciwko duetowi Dollinger/Windscheif doszło do zaciętej rywalizacji w końcówce. Szczęśliwie wyszli z niej Polacy, którzy triumfowali do 19. Niewiele brakło, że biało-czerwony team odniósł zwycięstwo 2:0, bowiem w drugiej partii zespoły zagrały na przewagi i szanse na sukces były 50 na 50. Tym razem jednak lepsi okazali się Niemcy. W tie-breaku polska para zagrała już nieco pewniej i wypracowała sobie kilkupunktową przewagę, a w konsekwencji zwyciężyła 15:11 i w całym meczu 2:1.

Dollinger/Windscheif GER [11] – Kantor/Łosiak POL [38] 1:2
(19:21, 22:20, 11:15)

Bardzo nierówny mecz mają za sobą Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy zmierzyli się z niżej rozstawionymi Hiszpanami Lario/Monfort. W pierwszym secie biało-czerwoni zaprezentowali dużo lepszą grę niż rywale i dzięki temu odnieśli wysokie zwycięstwo 21:8. Wydawało się zatem, że w drugiej partii również bez problemu odniosą zwycięstwo. Tym razem jednak hiszpański duet ruszył do walki, czym najwyraźniej zaskoczył Polaków. Doszło nawet do walki na przewagi. W nerwowej końcówce biało-czerwonym pomogło doświadczenie i odrobina szczęścia. Wygrali 23:21 i cały mecz 2:0.

Fijałek/Prudel POL [1] – Lario/Monfort ESP [48] 2:0
(21:8, 23:21)

Dość niespodziewanie porażkę w pierwszym meczu grupowym ponieśli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Spotkanie przeciwko Czechom – Robertowi Kufie i Janowi Hadravie – było bardzo wyrównane. W pierwszym i drugim secie zacięta walka toczyła się do ostatnich piłek. O końcowych wynikach decydowały pojedyncze zagrania. Obie partie kończyły się wynikiem 21:19 – w pierwszym górą byli Polacy, w drugim Czesi. W tie-breaku do stanu 9:9 gra była bardzo wyrównana, jednak później na dwa punkty odskoczyli Robert Kufa i Jan Hadrava. Czesi do końca kontrolowali przebieg seta i ostatecznie triumfowali 15:12, a w całym meczu 2:1.

Kądzioła/Szałankiewicz POL [12] – Kufa R./Hadrava CZE [37] 1:2
(21:19, 19:21, 12:15)

Z dużymi kłopotami rozpoczęła rywalizację polska para Jarosław Lech i Damian Wojtasik. W pierwszym secie mecz został przerwany na blisko godzinę z powodu padającego deszczu. Premierową odsłonę wygrała brazylijska para, która pokonała Polaków w stosunku 21:15. W drugiej partii swój styl gry narzucili biało-czerwoni, którzy wysoko wygrali z utytułowaną parą z Ameryki Południowej, 21:13. O końcowym sukcesie jednej z ekip miał zadecydować tie-break, duet Alison Cerutti i Emanuel Rego udokumentował swoją wyższość nad młodym polskim duetem i zasłużenie wygrał całe spotkanie.

Alison/Emanuel BRA [2] – Lech/Wojtasik POL [47] 2:1
(21:15, 13:21, 15:9)