Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetów: Czwarty dzień bez emocji i niespodzianek

MŚ kadetów: Czwarty dzień bez emocji i niespodzianek

Faza grupowa mistrzostw świata kadetów powoli zbliża się do końca. Za nami czwarty dzień rozgrywek w meksykańskich Tijuanie i Mexicali. Tym razem nie wydarzyło się nic nieoczekiwanego. Spotkania były krótkie i triumfowali w nich faworyci.

W grupie A pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Chin. Azjaci pokonali bez straty seta zespół belgijski. Jedynie w pierwszej partii Belgowie byli bliscy wygranej, jednak w końcówce lepsi okazali się rywale. Porażka 23:25 nieco podłamała siatkarzy z Europy, bowiem w drugiej odsłonie bardzo szybko ich przeciwnicy zdobyli wysokie prowadzenie. W konsekwencji Chińczycy wygrali do 15. W trzecim secie azjatycki zespół jedynie dokończył dzieła. Wprawdzie przewaga Chin nie była już tak duża, ale mimo to pozwoliła im na odniesienie zwycięstwa 25:21.

Zespoły Tunezji i Meksyku od początku turnieju plasują się w dole tabeli. Tym razem zmierzyły się między sobą. Najbardziej zacięty był pierwszy set, wygrany przez siatkarzy z Ameryki Północnej 30:28. Wygrana dodała pewności siebie Meksykanom, bowiem w kolejnej partii wypracowali sobie bezpieczne prowadzenie i dzięki wygranej do 17 prowadzili w meczu 2:0. Tunezyjski zespół przedłużył szanse na zwycięstwo w meczu dzięki wygranej 25:23 w trzecim secie, jednak to wszystko, na co było go stać. W czwartej partii Meksykanie znów kontrolowali przebieg gry i w rezultacie wygrali 25:18 i cały mecz 3:1.

Belgia – Chiny 0:3
(23:25, 15:25, 21:25)

Tunezja – Meksyk 1:3
(28:30, 17:25, 25:23, 18:25)

W grupie B odbyły się dwa krótkie mecze. Zagrały ze sobą drużyny z czołówki tabeli i jej końca. Argentyńczycy nie mieli problemów z pokonaniem reprezentacji Chile. Ich przewaga była szczególnie wyraźna w pierwszym secie, wygranym do 18. W dwóch kolejnych Chilijczycy walczyli o odwrócenie wyniku na swoją korzyść. Mimo to ich rywale kontrolowali przebieg gry i bez większych nerwów zwyciężyli do 23 i 21. W drugim spotkaniu tej grupy zespół Kuby odniósł triumf nad Japonią. Mecz ten wyglądał podobnie jak pojedynek pomiędzy Argentyną i Chile. W pierwszym secie Kubańczycy zagrali bardzo pewnie i szybko zdominowali swoich rywali. Japończycy próbowali odwrócić losy meczu w drugiej partii, jednak ekipa kubańska nie dała wydrzeć sobie zwycięstwa z rąk.

Argentyna – Chile 3:0
(25:18, 25:23, 25:21)

Kuba – Japonia 3:0
(25:19, 25:23, 25:20)

W grupie C również nie było niespodzianek. Rosjanie zmierzyli się z ostatnią w tabeli Rwandą. Zgodnie z oczekiwaniami odnieśli bardzo szybkie zwycięstwo 3:0. W żadnym z setów siatkarze z Rwandy nie przekroczyli granicy 20 punktów. Można powiedzieć, że był to mecz bez większej historii. W drugim spotkaniu, pomiędzy Iranem i Francją, również nie było zbyt wielu emocji, choć zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli. Mimo to Irańczycy okazali się dużo lepsi od swoich rywali. W każdym z trzech setów kontrolowali grę, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie, a w konsekwencji wygrywając z bezpieczną przewagą punktową.

Rosja – Rwanda 3:0
(25:13, 25:18, 25:16)

Iran – Francja 3:0
(25:20, 25:18, 25:15)

Trzecie zwycięstwo bez straty seta odnieśli w grupie D siatkarze z Brazylii. Tym razem pokonali swoich sąsiadów z tabeli – Koreańczyków. Azjaci mieli okazję zwyciężyć w pierwszym i trzecim secie. Doprowadzili do zaciętych i emocjonujących końcówek, jednak ich rywale nawet z trudnej sytuacji potrafili wyjść zwycięsko. Wygrana umocniła Brazylijczyków na pierwszym miejscu w tabeli gr. D. Nieco więcej emocji przyniosło spotkanie pomiędzy USA a Egiptem. Po dwóch setach zespoły remisowały i wynik meczu nadal był otwarty. Wtedy jednak do walki ruszyli Egipcjanie. W obu partiach dość szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie, wygrywając do 16 i 17, a w całym meczu 3:1.

Brazylia – Korea Płd. 3:0
(25:22, 25:16, 25:23)

USA – Egipt 1:3
(18:25, 25:23, 16:25, 17:25)