Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Kociołek: Była już nutka nadziei

Katarzyna Kociołek: Była już nutka nadziei

- Uważam, że dobrze, iż już na początek trafiłyśmy na tak mocną parę, jaką są Chinki. To była dobra, naprawdę dobra rozgrzewka przed kolejnymi meczami - mówi Katarzyna Kociołek, która wspólnie z Darią Paszek rozpoczęła udział w MŚ w Starych Jabłonkach.

Na początek Polki przegrały, jednak z jednymi z faworytek turnieju, Xue/Zhang Xi 0:2.

Maciej Nowocień: Nie ma co ukrywać, że na początek MŚ czekało was trudne przetarcie…

Katarzyna Kociołek:To prawda, ale pokazałyśmy, szczególnie w drugim secie, że potrafimy grać w siatkówkę plażową. Uważam, że dobrze, iż już na początek trafiłyśmy na tak mocną parę, jaką są Chinki. To była dobra, naprawdę dobra rozgrzewka przed kolejnymi meczami.

W pierwszym secie pogubiłyście się po kilku popełnionych błędach.

Daria Paszek:Niestety, a dziewczyny z Chin dostały wtedy wiatr w żagle. Te błędy to była tylko i wyłącznie głupota, ale w drugim secie bardziej uwierzyłyśmy w siebie. Może dlatego prezentowałyśmy się już lepiej. Nie chciałyśmy oddać tego meczu bez walki. To w końcu są mistrzostwa świata, a kibice przyszli zobaczyć dobre widowisko.

Przy stanie 18:19 w drugim secie była nadzieja w waszych sercach, że sprawicie niespodziankę i wygracie tę partię?

Katarzyna Kociołek:Nie oczekiwałam, że ugramy seta z Chinkami. To przecież ekipa z najwyższej światowej półki, jedna z najwyżej rozstawionych. Choć przyznam się, że w pewnym momencie uwierzyłam w zwycięstwo. Miałam nadzieję, że rywalki może popełnią jakiś błąd, a my to wykorzystamy. Rezultat, jaki osiągnęłyśmy, też nie jest najgorszy, a przede wszystkim pokazałyśmy, że potrafimy walczyć z najlepszymi.

Daria, czujesz, że grasz na mistrzostwach świata czy to dla ciebie po prostu kolejny turniej?

Daria Paszek:Na pewno czuje się atmosferę imprezy wyższej rangi. Jest wspaniała atmosfera, organizacja. Po prostu ludzie robią swoje, a ja to odczuwam.

Które miejsce w MŚ zajmą Chinki?

Katarzyna Kociołek: Trudno to stwierdzić. Wiadomo, że inaczej gra się z jeszcze niedoświadczonymi parami, takimi jak my. Więcej będzie można powiedzieć, gdy zobaczymy ich mecz z lepszym duetem. Na pewno będą jednak w czołówce.

źródło: inf. prasowa