Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MŚ kadetów: Emocji nie brakowało

MŚ kadetów: Emocji nie brakowało

Za nami trzeci dzień mistrzostw świata kadetów rozgrywanych w Meksyku. Nie obyło się bez emocji. Połowa rozgrywanych spotkań kończyła się dopiero po walce w tie-breaku. Blisko sprawienia niespodzianki byli gracze Rwandy, którzy ulegli Finom 2:3.

W grupie A trzecie zwycięstwo odnieśli reprezentanci Polski. Ich rywalami byli Chińczycy, którzy do tej pory rozegrali tylko jedno spotkanie. Okazali się bardzo wymagającymi przeciwnikami. Po dwóch przegranych setach odbudowali się i skutecznie przeciwstawili biało-czerwonym. W tie-breaku szczęście dopisało jednak Polakom. Po walce na przewagi to biało-czerwoni zakończyli mecz zwycięsko.

Dość niespodziewanie dopiero tie-break zakończył mecz pomiędzy Meksykiem i Belgią. Gracze z Ameryki Północnej w dwóch pierwszych spotkaniach ponieśli porażki 0:3, z kolei Belgowie mieli na koncie zwycięstwo 3:0 i byli faworytami tego pojedynku. Mimo to w dwóch pierwszych odsłonach górą byli właśnie Meksykanie. Belgowie ruszyli do walki dopiero w trzecim secie, zaś w czwartym widać było, że przejęli kontrolę nad przebiegiem meczu. W tie-breaku belgijska ekipa nie zamierzała zmarnować szansy na drugą wygraną. Wypracowała sobie niewielką przewagę, którą „dowiozła” do samego końca.

Chiny – Polska 2:3
(19:25, 22:25, 25:21, 25:13, 16:18)

Meksyk – Belgia 2:3
(25:17, 25:22, 20:25, 14:25, 11:15)

Trudny pięciosetowy pojedynek mają za sobą również ekipy Chile i Turcji. Dla siatkarzy tureckich ten mecz był podwójnie ciężki, bowiem dzień wcześniej także rozegrali pięć setów, z których cztery kończyły się dopiero po walce na przewagi. Mimo to ekipa turecka bardzo dzielnie walczyła przeciwko wypoczętym Chilijczykom. Turcy po trzech setach przegrywali 1:2, jednak udało im się doprowadzić do tie-breaka. W nim obie drużyny zaprezentowały podobny poziom, dzięki czemu różnica punktowa była niewielka. W końcówce minimalnie lepsi okazali się jednak Chilijczycy.

Bardzo pewne zwycięstwo odnieśli z kolei siatkarze z Argentyny. W meczu przeciwko Japonii nie stracili nawet seta i tylko w pierwszej odsłonie ekipa z Kraju Kwitnącej Wiśni przekroczyła granicę 20 punktów. W dwóch kolejnych partiach drużyna argentyńska zdołała wypracować sobie jeszcze większą przewagę punktową. Dzięki tej wygranej siatkarze z Ameryki Południowej plasują się na 1. miejscu w tabeli grupy B.

Chile – Turcja 3:2
(22:25, 25:19, 25:17, 18:25, 15:12)

Japonia – Argentyna 0:3
(21:25, 17:25, 19:25)

Siatkarze z Finlandii mają szczęście do tie-breaków. W tegorocznej rywalizacji grupowej rozegrali już trzy. W dwóch meczach ponieśli porażkę, zaś w sobotę pokonali zespół narodowy Rwandy. Trzeba przyznać, że mało kto spodziewał się, że afrykański zespół rozegra tak wyrównane spotkanie. Co więcej, w czwartym secie gracze Rwandy wypracowali sobie naprawdę wysoką przewagę i ostatecznie wygrali do 16, a także doprowadzili do tie-breaka. W nim obie ekipy zaprezentowały równie dużą determinację i chęć wygranej. W walce na przewagi więcej zimnej krwi zachowali jednak Finowie, którzy triumfowali 19:17.

Z bardzo dobrej strony pokazali się w sobotę siatkarze z Rosji, którzy pokonali Francuzów 3:0. Co więcej, ich wysoka wygrana może być pewnego rodzaju niespodzianką, bowiem trójkolorowi w dwóch wcześniejszych spotkaniach odnieśli dwie wygrane. Przewaga Rosjan była szczególnie wyraźna w trzecim secie, w którym gracze Sbornej triumfowali do 13.

Rwanda – Finlandia 2:3
(25:21, 18:25, 21:25, 25:16, 17:19)

Francja – Rosja 0:3
(16:25, 17:25, 13:25)

Drugie zwycięstwo w fazie grupowej zanotowali gracze z Korei Południowej. Tym razem pokonali Algierię, nie tracąc przy tym nawet seta. Jedynie w pierwszej odsłonie ekipa z Afryki przekroczyła granicę 22 punktów. W dwóch kolejnych partiach Koreańczycy zagrali jeszcze pewniej, co przyniosło im wygrane do 14 i 15.

Również Brazylijczycy zanotowali drugie zwycięstwo 3:0. Trzeciego dnia fazy grupowej MŚ kadetów pokonali reprezentację Egiptu. W żadnym z setów Brazylijczycy nie pozwolili swoim rywalom nawet pomarzyć o ugraniu choćby partii. Co ciekawe, po tej wygranej zespół brazylijski ma na koncie taki sam stosunek setów i małych punktów co zespół Korei Południowej.

Korea Płd. – Algieria 3:0
(25:22, 25:14, 25:15)

Egipt – Brazylia 0:3
(16:25, 16:25, 14:25)