Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rosja i Włochy w finale Pucharu Jelcyna

Rosja i Włochy w finale Pucharu Jelcyna

W półfinałach Pucharu Jelcyna wygrane odniosły reprezentacje Rosji i Włoch i to one zmierzą się w jutrzejszym finale. Gospodynie pokonały 3:0 siatkarki z Dominikany, Włoszki z kolei 3:1 wygrały z Kubankami. Jutro ostatni dzień turnieju.

Stawką meczu pomiędzy Kubą a reprezentacją Włoch był awans do finału Pucharu Jelcyna, tak więc oba zespoły pokazały prawdziwą walkę i ogromne zaangażowanie. Od samego początku trwała walka punkt za punkt, a obie drużyny próbowały znaleźć słabe punkty rywala. Przy stanie 24:23 dla Kuby w pierwszym secie błąd w przyjęciu Costagrande przesądził o wygranej siatkarek z Karaibów. Drugą partię o wiele lepiej rozpoczęły Włoszki. Tym razem to Kubanki myliły się w przyjęciu zagrywki i na drugiej przerwie technicznej przegrywały już czterema punktami. Od tego momentu kibice oglądali popis gry w wykonaniu Włoszek, które zdobywając dziewięć punktów brakujących do wygrania seta, pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie dwóch.

Kubanki nie załamały się wysoką porażką w drugim secie i w trzeciej partii wróciły do gry, prowadząc wyrównaną walkę z Włoszkami,. Na drugiej przewie technicznej było 16:15 dla Kuby, ale było to też ostatnie prowadzenie tej drużyny. Dwa punkty zdobyte przez Costagrande pozwoliły Włoszkom odrobić niewielką stratę, a potem wypracować sobie trzypunktową przewagę, której nie oddały już do końca. Czwarty set to znów zacięta walka punkt za punkt – w końcówce remis 23:23 zapowiadał niezwykłe emocje i faktycznie tak było. W dramatycznej końcówce mniej błędów popełniły Włoszki i to one wygrały tego seta 27:25 i całe spotkanie 3:1. W niedzielę zagrają w finale Pucharu Jelcyna., a Kubankom pozostanie mecz o 3. miejsce. – Włoska drużyna była dziś lepsza niemal we wszystkich elementach, ale i tak jestem zadowolony z naszej gry – mówił po meczu trener reprezentacji Kuby, Juan Carlos Gala Rodriguez.Gra naszego zespołu jest coraz lepsza, popełniamy mniej błędów. W ostatnim meczu, bez względu na to, z kim zagramy, chcemy wygrać – dodał.

Kuba – Włochy 1:3
(25:23, 14:25, 22:25, 25:27)

Kuba: Vargas (9), Marcillan (4), Orta (7), Palacio (18), Cleger (18), Giel (17), Borrell (libero) oraz Lescay (1), Cruz (1), Matienzo (1) i Alvarez
Włochy: Camela, Guigi (11), Albertini (2), Sorokaite (19), Costagrande (17), Fiorin (22), Merlo (libero) oraz Zambelli (8), Bianchini, Balboni i Zago (2)

W drugim półfinale trener rosyjskiej ekipy udowodnił, że wygrana w Pucharze Jelcyna jest dla niego priorytetem. „Sborna” wyszła w najsilniejszym składzie. Rosjanki musiały się namęczyć jedynie w pierwszym secie – przy prowadzeniu 22:17 można było jeszcze mieć pewne wątpliwości, ale skuteczna gra w bloku pozwoliła gospodyniom zakończyć tę partię wygraną do 18. W drugim secie oglądaliśmy prawdziwy pogrom reprezentacji Dominikany, która bezradnie przyglądała się poczynaniom rywalek. Obmoczajewa, Zariażko i Borodakowa raz po raz umieszczały piłkę w boisku rywalek i szybko wypracowały sobie sporą przewagę (14:6). Rosjanki nie pozostawiły rywalkom cienia wątpliwości, kto jest obecnie lepszy i wygrały druga partię wysoko, bo do 10.

W trzecim secie nie wydarzyło się nic, co mogłoby zaskoczyć kibiców. W bloku i ataku szalała Obmoczajewa i na drugiej przerwie technicznej Rosjanki prowadziły już 16:7. „Sborna” dobiła siatkarki z Dominikany, wygrywając 25:15 i całe spotkanie 3:0. – To miłe widzieć efekty swojej pracy – przyznał po meczu trener Jurij Mariczew. Dziś było widać efekty tego, nad czym ostatnio pracujemy – szybka wystawa i skuteczny blok. Jestem bardzo zadowolony z gry, wszystkie moje polecenia zostały dziś wykonane – dodał.

Rosja – Dominikana 3:0
(25:18, 25:10, 25:15)

Rosja: Borodakowa (7), Zariażko (7), Pasynkowa (13), Obmoczajewa (18), Pankowa (1), Czaplina (11), Malowa (libero) oraz Salina i Isajewa (1)
Dominikana: Valdez (5), Fersola (6), Marte, Rodriguez (5), Pena (5), Mambru (10), Binet (libero) oraz Nunez (2), Echenique i Rondon (1)

źródło: inf. własna, yeltsincup.ru