Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetów: Polacy kontynuują dobrą passę

MŚ kadetów: Polacy kontynuują dobrą passę

W swoim drugim pojedynku na MŚ biało-czerwoni pokonali gospodarzy 3:0. Po pierwszej partii wydawało się, że Polacy łatwo zwyciężą spotkanie, jednak Meksykanie w kolejnych postawili trudne warunki. Dziś nasi kadeci zmierzą się z reprezentacją Chin.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, ale tylko do stanu po 4. Później swój rytm narzucili biało-czerwoni, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Chwilę później na tablicy widniał wynik 14:5, a to dzięki dobrej grze w ataku Aleksandra Śliwki i kapitana – Bartosza Bućko, a także świetnej zagrywce Rafała Szymury. Polacy kontrolowali przebieg gry, pewnie wygrywając 25:15.

Meksykanie poprawili swoją grę w partii numer dwa. Gra toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa oczka przewagi, ale i tak straty były szybko niwelowane. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili podopieczni Wiesława Czai 16:14. Jednak kolejne trzy oczka padły łupem gospodarzy. Na parkiecie w miejsce Śliwki pojawił się Artur Szalpuk. Wyrównana walka trwała do stanu po 21, później więcej zimnej krwi zachowali biało-czerwoni i to oni wygrali 25:22.

Na parkiecie w polskiej ekipie pozostał Szalpuk. Meksykanie nie złożyli broni i szybko wyszli na prowadzenie w trzecim secie 4:2. Jednak biało-czerwoni szybko odrobili straty i gra się wyrównała. Nasi zawodnicy nie wystrzegali się błędów, które wykorzystali gospodarze. Jednak na drugiej przerwie technicznej niewielką przewagę uzyskali Polacy (16:15). W tym momencie narzucili swój styl gry i powiększyli prowadzenie. Podopieczni Wiesława Czai kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając do 22. Najlepiej punktującym zawodnikiem w naszej ekipie był Bućko, który zdobył 21 oczek.

Polska – Meksyk 3:0
(25:15, 25:22, 25:22)

Polska: Badura (5), Gryc (6), Bućko (21), Bieńkowski (1), Śliwka (9), Szymura (7), Piechocki (libero) oraz Lemański i Szalpuk (5)
Meksyk: Castro (2), Mejia (2), Lopez (5), Acosta (6), Ugalde (6), Molano (7), Forte (libero) oraz Garay (3), Marinez i Aranda