Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Puchar Jelcyna: Włoszki lepsze od Rosjanek, triumf Kubanek

Puchar Jelcyna: Włoszki lepsze od Rosjanek, triumf Kubanek

W pierwszym meczu trzeciego dnia Pucharu Jelcyna Włoszki pokonały Rosjanki w trzech setach. W ostatnim pojedynku drużyna kubańska zwyciężyła reprezentację Japonii 3:1. Tym samym w półfinale obok Włoszek i Rosjanek zagrają zespoły z Kuby i Dominikany.

W pojedynku Włoszek z Rosjankami od początku zaczęła rysować się przewaga zawodniczek z Półwyspu Apenińskiego, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:6. Później przewaga jeszcze wzrosła (16:11, 21:15) i w rezultacie podopieczne Paolo Tofoliego wygrały 25:20. Początek kolejnej partii był podobny do tej premierowej, z tym że to Rosjanki przejęły inicjatywę. Gospodynie prowadziły już nawet 16:12 i 21:19, ale nie potrafiły utrzymać nadwyżki i przegrały seta 23:25. Ostatnia odsłona miała najbardziej wyrównany przebieg. Oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu kilkakrotnie, lecz ostatecznie to Włoszki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrały tę partię 25:23 i całe spotkanie 3:0, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału.

Rosja – Włochy 0:3
(20:25, 23:25, 23:25)

Rosja: Salina, Isajewa (14), Bondar (5), Dianskaja (7), Małych (11), Szljachowaja (6), Małowa (libero) oraz Zariażk i Matienko
Włochy: Bianchini (12), Balboni, Zambelli (2), Albertini (3), Zago (17), Costagrande (14), Merlo (libero) oraz Sorokaite (1)

W ostatnim spotkaniu trzeciego dnia naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Kuby i Japonii. Mecz miał dosyć jednostronny przebieg. Japonki tylko w drugim secie potrafiły postawić się rywalkom, wygrywając 25:16. W pozostałych partiach górą były podopieczne Juana Carlosa Gali. Najwięcej problemów kubańskie zawodniczki miały w czwartej partii, w której prowadziły już 21:16, ale Japonki potrafiły zniwelować straty i doprowadziły do remisu. Końcówkę lepiej jednak rozegrały siatkarki z „gorącej wyspy” i zwyciężając 25:22, zapewniły sobie awans do półfinału.

Kuba – Japonia 3:1
(25:20, 16:25, 25:17, 25:22)

Kuba: Vargas (4), Marcillan (4), Orta (5), Palacio (11), Cleger (15), Giel (16), Borrell (libero) oraz Lescay (16), Vilches, Matienzo (1) i Alvares (8)
Japonia: Yamagichi (1), Oumi (14), Nakamura (13), Okumura (13), Terai (8), Imamura (11), Sato (libero) oraz Yoshimura, Yamagushi (1), Hattori (3) i Tanaka (1)