Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Szybkie ćwierćfinały

MŚ juniorek: Szybkie ćwierćfinały

Znamy już czwórkę zespołów, które powalczą o medale mistrzostw świata juniorek w Brnie. Japonia, Brazylia, Chiny i Włochy - te zespoły rozbiły swoich rywali po 3:0 w ćwierćfinałach. W najbliższej przyszłości te kraje mogą nadawać ton żeńskiej siatkówce.

W ćwierćfinałach rozgrywanych w Brnie mistrzostw świata juniorek emocji nie było. Wszystkie cztery spotkania zakończyły się w trzech setach. Świetne spotkanie rozegrała zwłaszcza Arisa Inoue, która zdobyła dla swojej reprezentacji 20 punktów. – To niesamowite. Zagraliśmy dziś bardzo dobrze w obronie i teraz jesteśmy bardzo szczęśliwi z faktu, że jesteśmy w najlepszej czwórce na świecie – cieszył się po meczu trener Yasuhido Fukura. O finał Japonki walczyć będą z inną europejską drużyna – reprezentacją Włoch. Siatkarki z Italii pokonały również bez straty seta Dominikanę i jako jedyny zespół ze Starego Kontynentu mają jeszcze szanse na medal mistrzostw świata. Najskuteczniejsza w tym spotkaniu była Anna Nicoletti, która zapisała na swoim koncie 16 punktów. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, awansowaliśmy do półfinału. Ja jestem zadowolony z wyniku, ale nie z formy, jaką prezentujemy. Wygraliśmy, bo w końcówce trzeciego seta popełnialiśmy mniej błędów. Musimy grać jeszcze lepiej – stwierdził po spotkaniu Davide Mazzanti, szkoleniowiec reprezentacji Włoch.

Siatkarki Serbii postawiły się w meczu ćwierćfinałowym reprezentacji Brazylii, mimo to jednak nie udało im się wygrać nawet jednego seta. – Wiedzieliśmy, że Serbia to dobra drużyna. Przygotowaliśmy się do tego spotkania, trenowaliśmy naprawdę ciężko. Technika, taktyka, wola zwycięstwa i ciężka praca – oto powody naszej wygranej – powiedział po meczu trener Canarinhes, Luizomar De Moura. W półfinale Brazylię czeka o wiele trudniejsze zadanie, bowiem zagrają przeciwko reprezentacji Chin. Druga azjatycka drużyna do półfinału dostała się po wygranej 3:0 z reprezentacją Rosji. Rosjanki również bliskie były wygrania seta, jednak w trzeciej partii przegrały po zaciętej końcówce. Ciężko im było jednak znaleźć receptę na fantastycznie dysponowaną Zhu Ting, która zdobyła w tym meczu 30 punktów. Najskuteczniejsza z Rosjanek, Irina Woronkowa, zdobyła ich 16. – W tym meczu zagrałyśmy na wyższym poziomie niż w poprzednich. Półfinał nie jest jednak naszym szczytem marzeń. Celujemy w najwyższe miejsce na podium – zapowiada Zhu Ting.

(25:21, 25:22, 26:24)

Dużo więcej emocji było w meczach o miejsca 9-12. Nie można tego oczywiście powiedzieć o meczu Tajwanu z Algierią, który nie trwał nawet godzinę. Siatkarki z Algierii zdobyły w nim zaledwie 30 małych punktów i zostały wręcz zdeklasowane. Po tie-breakach kończyły się za to pozostałe trzy spotkania. Bułgarki w pierwszym secie zostały rozbite przez reprezentację Kolumbii do 7, a po wyrównaniu stanu meczu znów wysoko przegrały do 11. Mimo tego potrafiły znów doprowadzić do wyrównania i triumfowały w tie-breaku. Dobrze mecz z Egiptem rozpoczęły gospodynie turnieju, jednak po wysoko wygranym pierwszym secie i drugim do 23, kolejne dwie partie przegrały. W piątym secie Czeszki jednak znów stanęły na wysokości zadania i wciąż mają szanse na 5. miejsce. Podobny przebieg miał mecz Peru z Meksykiem. Od dwóch łatwych wygrywanych w pierwszych setach rozpoczęły Peruwianki, by potem w dwóch kolejnych równie łatwo przegrać. Ostatecznie to one jednak zagrają o miejsca 5-8, bowiem w tie-breaku okazały się lepsze.

(16:25, 15:25, 25:17, 25:15, 12:15)

W pierwszych meczach o miejsca 17-20 Portoryko pokonało 3:0 Nigerię, a reprezentacja USA wygrała 3:1 z Tajlandią.

źródło: FIVB, inf. własna