Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. B: Zwycięstwo Hiszpanów i Czarnogórców

LE M, gr. B: Zwycięstwo Hiszpanów i Czarnogórców

Od zwycięstwa turniej grupy B Ligi Europejskiej w czarnogórskiej Podgoricy rozpoczęli Hiszpanie. W czterech setach pokonali oni reprezentację Czech. W drugim spotkaniu gospodarze pokonali bez straty seta reprezentację Węgier.

Przegrana Czechów z Hiszpanią może być zaliczana do niespodzianek tego weekendu, bowiem do tej pory nasi południowi sąsiedzi nie doznali porażki w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej.

Biorąc pod uwagę, że w tej edycji LE sety rozgrywane są do 21 punktów, to pierwsza partia spotkania była naprawdę długa. Zakończyła się bowiem wynikiem 30:28 dla Czechów i jednocześnie był to jedyny set wygrany przez podopiecznych trenera Stewarta Bernarda.

W kolejnych setach gra toczyła się już pod kontrolą Hiszpanów. Szczególnie wyraźna była w drugiej partii. Podopieczni Fernando Munoza Beniteza od samego początku dominowali na boisku, czego efektem było bardzo szybkie zbudowanie wysokiej przewagi i wygrana do 11.

W trzecim i czwartym secie gra była już bardziej wyrównana, jednak trzeba przyznać, że Czesi nie potrafili wykorzystać okazji w sprzyjających momentach. Szczególnie w czwartej odsłonie mieli okazję do przedłużenia meczu o tie-break. Ostatecznie jednak decydujące piłki tego seta należały do Hiszpanów, którzy cieszyli się z wygranej 21:19, a w całym meczu 3:1.

Dla ekipy przegranej najwięcej punktów zdobył Michal Finger (16), natomiast w ekipie hiszpańskiej wyróżnił się Andres Villena, który zapisał na swoim koncie 15 „oczek”.

Czechy – Hiszpania 1:3
(30:28, 11:21, 17:21, 19:21)

Czechy: Mauler (8 pkt.), Hysky (8), Holubiec (7), Siroky (2), Tichacek (2), Finger (16), Kopacek (libero) oraz Boula (4), Zajicek, Krisko (3) i Bartos (3)
Hiszpania: Trinidad (1 pkt.), Delgado Escribano (11), Fernandez Valcarcel (10), Fornes (9), Villena (15), Gonzalez (10), Llabres (libero) oraz Ruiz, Rocamora Blazquez, Osorio i Mora

Reprezentacja Czarnogóry dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Węgrami zmniejszyła straty w tabeli swojej grupy do Czechów na trzy punkty. Z kolei Madziarzy to zdecydowanie najsłabszy zespół w grupie B. Mimo to udało im się w drugiej partii doprowadzić do nerwowej końcówki.

Początek pierwszej odsłony był dość wyrównany. Dopiero w połowie seta ekipa Czarnogóry wyszła na dwupunktowe prowadzenie (14:12), a w końcówce udało jej się je nieco powiększyć (17:14), aby w konsekwencji wygrać do 17. Jednak w drugiej partii do głosu doszli siatkarze z Węgier, którzy praktycznie przez całego seta mieli minimalną przewagę. Dopiero w samej końcówce gospodarze turnieju przejęli inicjatywę i po walce na przewagi zwyciężyli 22:20. Trzeci set to już spokojna gra Czarnogórców, którzy szybko zdobyli prowadzenie (7:5, 14:9) i bez żadnych problemów wygrali do 15, a cały mecz 3:0.

W zespole Czarnogóry najlepiej punktującym zawodnikiem był Aleksandar Minić, który zanotował na swoim koncie 17 „oczek”. Po stronie węgierskiej ciężko było wyróżnić któregoś z zawodników. Siedem punktów dał swojej ekipie Arpad Baroti, zaś Zoltan Kovacs i Roland Gergye zdobyli po 6 „oczek”.

Czarnogóra – Węgry 3:0
(21:17, 22:20, 21:15)

Czarnogóra: Minić (17 pkt.), Suljagić (8), Cacić (11), Marković (4), Cuk B. (3), Vujović (1), Radović (libero) oraz Babić, Cuk G., Radunović i Strugar
Węgry: Bagics (3 pkt.), Nagy (5), Gergye (6), Kovacs (6), Kaszap (4), Baroti (7), Domotor (libero) oraz Toth i Szabo (1)