Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. B: Porażka Serbek i zwycięstwo Niemek

LE K, gr. B: Porażka Serbek i zwycięstwo Niemek

Rozgrywany w Hamburgu turniej grupy B Ligi Europejskiej od zwycięstwa rozpoczęły reprezentantki Belgii. Pokonały one jednak Serbki dopiero po tie-breaku. W drugim spotkaniu gospodynie 3:1 pokonały siatkarki z Izraela.

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na jednopunktowe prowadzenie. Dopiero w samej końcówce Belgijki zaczęły grać w obronie i wyprowadzać skuteczne kontrataki i tak od stanu 17:16 po chwili zrobiło się już 20:16. Serbki nie złożyły broni, zdobyły jeszcze dwa oczka, o czas poprosił Gert Vende Broek i to jego podopieczne mogły cieszyć się ze zwycięstwa 21:18.

Serbki z dobrej strony pokazały się w partii numer dwa. Od samego początku wypracowały sobie prowadzenie, największe było przy stanie 11:6. Szkoleniowiec belgijskiej drużyny wykorzystał dwa czasy, jednak na niewiele się zdały, do tego jego podopieczna została ukarana żółtą kartką (13:15). Sytuacja na boisku się nie zmieniła, skutecznie grały Sanja Bursac i Adela Helić, dzięki którym Serbki wygrały 21:18.

Trzecia odsłona była wyrównana do stanu po 9, potem prym na boisku wiodły Serbki, które prowadziły już 15:12. Jednak Belgijki nie zamierzały się łatwo poddać, zaczęły grać lepiej na zagrywce, dzięki czemu doprowadziły do remisu po 16. Serbki złapały drugi wiatr w żagle i odskoczyły rywalkom, zwyciężając ponownie 21:18.

Czwarta partia była wyrównana tylko do stanu po 2, później swój rytm gry narzuciły Belgijki. Siatkarki z Bałkanów próbowały przeciwstawić się rywalkom, jednak własne błędy i słaba gra blokiem (w tym secie nie zdobyły tym elementem ani jednego punktu) nie pozwoliły na zbliżenie się do Belgijek. Za to podopieczne Vende Broeka grały dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dzięki czemu zwyciężyły 21:14.

Serbki świetnie zaczęły tie-breaka, od prowadzenia 3:0, jednak po chwili Belgijki zmniejszyły straty (2:3) i gra się wyrównała. Przy zmianie stron 8:7 prowadziły siatkarki z Bałkanów, jednak chwilę później przewagę uzyskały Belgijki, które dowiozły ją do końca, zwyciężając 15:13. Tym samym była to ich siódma wygrana w Lidze Europejskiej.

Belgia – Serbia 3:2
(21:18, 18:21, 18:21, 21:14, 15:13)

Belgia: Dirickx (8), Leys (12), Aelbrecht (12), Van Hecke (22), Vandesteene (7), Bland (10), Courtois (libero) oraz Coolman (1), Horemans i Van De Vyver
Serbia: Raonić (6), Medić (5), Helić (15), Bursac (17), Blagojević (12), Stevanović (8), Rosić (libero – 1 pkt) oraz Kecman, Savić, Luković i Bezarević

Na początku spotkania gospodynie turnieju były lekko zdenerwowane, co było widoczne w ich poczynaniach na boisku. Jednak od stanu po 7 Niemki opanowały emocje i zaczęły grać swoje, szybko obejmując czteropunktowe prowadzenie (11:7). Podopieczne Giovanniego Guidettiego wykorzystywały błędy rywalek i niemal nie myliły się w ataku, stąd pewne zwycięstwo 21:14.

Niemki kontynuowały swoją dobrą passę także w drugim secie, obejmując prowadzenie 6:0. O czas poprosił Arie Selinger. Po przerwie siatkarki z Izraela zdobyły punkt. Jednak nie dały rady nawiązać walki z rywalkami i doprowadzić do remisu. Ta partia również została szybko zakończona na korzyść Niemek 21:12.

Wydawało się, że gospodynie pewnie zwyciężą bez straty seta. Jednak w siatkówce nie można niczego przewidzieć. Zawodniczki z Izraela prowadziły 6:1. Po chwili Niemki zmniejszyły straty do jednego oczka (6:7). Jednak podopieczne Arie Selingera nie zamierzały się łatwo poddać i ponownie odskoczyły na kilka punktów. Tym razem Niemki nie były w stanie zbliżyć się do rywalek i uległy 17:21.

Od początku czwartej partii w zespole niemieckim grała Małgorzata Kożuch, która pojawiła się na parkiecie w poprzednim secie. Przy stanie 4:2 dla Niemek żółtą kartką została ukarana zawodniczka z Izraela. Jednak trzy punkty straty to nic dla podopiecznych Selingera i na tablicy wyników pojawił się remis po 8. Jednak od stanu 11:10 pojedynek toczył się pod dyktando Niemek, które wygrały 21:16.

Izrael – Niemcy 1:3
(12:21, 11:21, 21:17, 16:21)

Izrael: Velikiy (22), Gluck A. (2), Peham (2), Zur (9), Kolnogorov (3), Rodriguez (6), Zinober (libero) oraz Likachenkova, Ponte (1), Artmenko (3), Gluck K. i Shebotarov
Niemcy: Weiss (3), Brandt (7), Poll (6), Ssuschke-Voigt (7), Hippe (18), Izquierdo (4), Dürr (libero) oraz Hanke (2), Kożuch (9) i Beier (2)