Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Puchar Jelcyna: Zwycięstwa Rosji i Dominikany

Puchar Jelcyna: Zwycięstwa Rosji i Dominikany

W drugim dniu Memoriału imienia Borysa Jelcyna pewne zwycięstwo odniosła reprezentacja Rosji, która pokonała Kubę 3:0. Z kolei Dominikana po zaciętym, pięciosetowym pojedynku wygrała z Japonią 3:2. Ekipa Dominikany będzie kolejnym rywalem Polek.

Gospodynie turnieju w drugim meczu pewnie pokonały Kubę i mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. Kubańska drużyna postawiła duży opór swoim rywalkom i prowadziła najpierw 8:6, potem 16:14. Rosjanki nie dały łatwo za wygraną i odniosły zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania 25:23. W drugiej partii stroną dominującą były Rosjanki, które wygrały 25:21. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie, Kubanki narzuciły swój styl gry i przez dłuższy okres prowadziły dwoma punktami (16:14, 21:19). W końcówce seta oraz meczu szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły Rosjanki, które wygrały 25:23 i odniosły zwycięstwo 3:0.

Rosja – Kuba 3:0
(25:23, 25:21, 25:23)

Rosja: Borodakowa (1 pkt.), Zariażko (14), Obmoczajewa (12), Bondar (1), Pankowa (4), Czaplina (10), Małowa (libero) oraz Pasynkowa (10), Isajewa (4), Salina i Szliachowaja
Kuba: Vargas (4 pkt.), Marcillan (2), Rochas, Palacio (10), Cleger (9), Giel (11), Borell (libero) oraz Orta (7) i Matienzo

Drużyna z Japonii dobrze rozpoczęła spotkanie z Dominikaną i od samego początku objęła prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni prowadziła 16:9 i ostatecznie wygrała premierową odsłonę w stosunku 25:17. W drugim secie spotkania role na boisku odwróciły się i stroną dominującą była Dominikana, która wygrała tego seta w stosunku 25:17 i w meczu był remis 1:1. Podopieczne trenera Kwieka poszły za ciosem i wygrały również trzecią partię, a w całym meczu prowadziły już 2:1. Niemająca nic do stracenia Japonia po raz kolejny objęła prowadzenie w secie numer cztery, najpierw 8:5, potem 16:10 i nie roztrwoniła wypracowanej przewagi do końca tego seta. W rezultacie doszło do wyrównania stanu rywalizacji (2:2) i o wszystkim miał zadecydować tie-break. W decydującej partii meczu na samym początku prowadzenie objęła Japonia 5:3. Następnie do głosu doszła Dominikana, która wyrównała stan rywalizacji i wyszła na jednopunktowe prowadzenie 10:9. Jak się później okazało, były to momenty, które zadecydowały o zwycięstwie Dominikany. Wyróżniającą się postacią w tym zespole była Rodriguez, która atakowała z 46-procentową skutecznością.

Dominikana – Japonia 3:2
(17:25, 25:17, 25:23, 23:25, 15:11)

Dominikana: Persola (18 pkt.), Marte (2), Arias (2), Rodriguez (19), Pena (13), Mambru (17), Binet (libero) oraz Valdes (10), Burgos, Nunez (3) i Echenique
Japonia: Yamagichi (2 pkt.), Oumo (14), Nakamura (17), Okumura (12), Terai (2), Imamura (9), Sato (libero) oraz Yoshimura (5), Hattori (1), Yataka (16) i Tanaka