Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Puchar Jelcyna: Pewne zwycięstwo Włoszek i Rosjanek

Puchar Jelcyna: Pewne zwycięstwo Włoszek i Rosjanek

Włoszki i Rosjanki na inaugurację 11. Memoriału Borysa Jelcyna nie dały szans rywalkom, pewnie zwyciężając w trzysetowych meczach. Siatkarki z półwyspu Apenińskiego pokonały Dominikanę, natomiast Sborna odprawiła Japonię.

Reprezentacja Włoch pewnie pokonała rywalki w meczu inaugurującym Puchar Jelcyna. Ich przeciwniczki z Dominikany nie potrafiły stawić większego oporu, zwłaszcza w pierwszym secie, przegranym do 14. W tym spotkaniu Paolo Tofoli dał szansę pokazania się kilku nowym zawodniczkom. Dla Letizii Camery i Valentiny Fiorin był to powrót do reprezentacji (nie występowały w kadrze od 2007 roku), natomiast Sara Alberti w drużynie narodowej zagrała po raz pierwszy.

Włochy – Dominikana 3:0
(25:14, 25:22, 25:21)

Włochy: Guiggi (10), Camera (4), Fiorin (8), Alberti (5), Sorokaite (15), Tirozzi (15), Merlo (libero) oraz Zambelli
Dominikana: Arias (4), Marte (1), Fersola (1), Vargas (6), Mambru (5), Pena (13), Binet (libero) oraz Nunez (1) i Rodriguez (10)

Siatkarki reprezentacji Rosji nie okazały się zbyt gościnne i w nieco ponad godzinę odprawiły Japonki. Podpieczne trenera Juriego Mariczewa od pierwszych piłek dyktowały warunki na boisku. Jedynie na początku każdej z partii Azjatki próbowały dotrzymać kroku rywalkom (8:6 w pierwszym secie, czy też 8:7 w trzecim). Zgodnie z przewidywaniami gospodynie turnieju znakomicie spisywały się w bloku, zdobywając w całym meczu aż 12 punktów, podczas gdy rywalki tylko 2. Obydwie ekipy starały się utrudnić rywalkom grę trudną zagrywką i trzeba przyznać, że ryzyko opłaciło się. Gospodynie punktowały w ten posób 8 razy, natomiast Japonki 6. Siatkarki z Azji zanotowały w tym spotkaniu 90% skuteczność w przyjęciu, jednak nie potrafiły przełożyć tego na skuteczny atak. Najbardziej widoczne było to w drugim secie, przegranym do 10, w którym przyjmowały zagrywkę ze skutecznością 62%, a jedynie 19% ataków zamieniły na punkt.

Rosja – Japonia 3:0
(25:16, 25:10, 25:16)

Rosja: Czaplina (11), Zarjażko (9), Obmoczewa (14), Bondar (8), Borodakowa (6), Pankowa (7), Malowa (libero) oraz Salina (1), Isajewa (7) i Pasjankowa (2)
Japonia: Yamaggichi (2), Oumi (6), Okumura (7), Hattori (2), Imamura (10), Terai (2), Sato (libero) oraz Yamagushi, Yataka, Tanaka i Yoshimur (1)