Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Rewelacja z Peru, Chiny i Brazylia nie do zatrzymania

MŚ juniorek: Rewelacja z Peru, Chiny i Brazylia nie do zatrzymania

Peru, Chiny, Brazylia i Turcja to liderzy czterech grup mistrzostw świata juniorek w Peru po przedostatnim dniu zmagań pierwszego etapu. We wtorek ostatnie mecze, które wyłonią pięć odpadających zespołów i pary 1/8 finału.

Grupa A
Spore przetasowania po czwartym dniu zmagań nastąpiły w grupie A. Dzięki zwycięstwu w trzech setach nad gospodyniami mistrzostw, Czeszkami, na 1. miejsce w tabeli awansowała reprezentacja Peru. – Przepraszamy kibiców, którzy tak tłumnie przyszli nas wspierać, niestety popełniliśmy zbyt wiele błędów i w konsekwencji przegrałyśmy mecz – powiedziała kapitan Czeszek, Lucie Herbockova. Radości z wygranej nie kryła za to trenerka rywalek, Natalia Dibos, której zespół pewien jest już awansu do następnej rundy. – Nasza gra z meczu na mecz się poprawia – mówiła Dibos. – Teraz czekamy na kolejnych przeciwników – dodała. W drugim meczu grupowym lider po 3. kolejkach spotkań, Dominikana, podejmował znajdujący się tuż pod nią Tajwan. – Można powiedzieć, że w tym pojedynku straciliśmy punkt, ale tak naprawdę zdobyliśmy dwa (punkty – przyp. red.) powiedział trener siatkarek z Ameryki Środkowej, Roberto Rocha Wagner.

Grupa B
Jak burza w rozgrywkach grupowych idą młode Chinki, które z kompletem punktów i bez straty seta przewodzą w grupie B. Tym razem podopieczne Jiande Xu w nieco ponad godzinę poradziły sobie z Tajlandkami. – Od początku do końca kontrolowaliśmy to, co działo się na parkiecie, będąc lepszymi w każdym aspekcie – mówił szkoleniowiec siatkarek z „Państwa Środka”. – Jesteśmy rozczarowane. Przynajmniej jeden set był w naszym zasięgu, jednak ta sztuka nam się nie udała. Naciskałyśmy Chinki, ale te były od nas lepsze – tłumaczyła kapitan Tajlandii, Kaewpin Kuttik. Cenne dwa punkty zgubiły Japonki. Wszystko przez przegrany tie-break z Serbkami. Zespół z Dalekiego Wschodu i tak może być zadowolony, bowiem w meczu przegrywał już 0:2. – To było dobre widowisko dla publiczności. Po dwóch partiach udało nam się zagrać szybciej, a przede wszystkim poprawić przyjęcie – mówił szkoleniowiec Japonek, Yasuhiro Fukuda.

Grupa C
Podobnym wyczynem jak Chinki mogą poszczycić się reprezentantki Brazylii, które oddały tylko oczko drugiej dotąd w tabeli grupy C Rosji. Z bardzo dobrej strony pokazała się Gabriela Guimaraes, zdobywczyni 19 punktów. – Jestem bardzo zadowolony z gry mojego zespołu, gdyż z meczu na mecz gra coraz lepiej. Dla nas bardzo ważne jest, aby zakończyć fazę grupową na 1. miejscu – mówił szkoleniowiec ekipy z Ameryki Południowej, Luizomar De Moura.Przegrałyśmy ten mecz w głowach. Nie potrafiłyśmy zagrać tak, jak w ostatnich meczach – tłumaczyła powody porażki trenerka Rosjanek, Swietłana Safronowa. Emocji nie brakowało w drugim grupowym pojedynku, w którym siatkarki ze Stanów Zjednoczonych pokonały sąsiadki z południa, Meksykanki. Dzięki wygranej Amerykanki zapisały na swoim koncie pierwsze punkty.

Grupa D
Lider i wicelider grupy spotkali się w czwartym dniu zmagań. Lepsze okazały się Turczynki, które zwyciężając w trzech setach, zrzuciły siatkarki z Doliny Nilu z pierwszej na trzecią pozycję. Egipcjanki na swoim koncie zapisały jedynie 37 małych oczek. Szczęścia nie miała również druga afrykańska drużyna, Algieria, ulegając po 56 minutach młodym Włoszkom. – Zagrałyśmy jeszcze lepiej niż dzień wcześniej z Egiptem. Takie mecze są dla nas bardzo ważne, bo są okazją do sprawdzenia swoich umiejętności – mówiła kapitan zespołu z Półwyspu Apenińskiego, Cristina Chirichella.

Turcja – Egipt 3:0
(25:12, 25:12, 25:13)
Włochy – Algieria 3:0
(25:12, 25:9, 25:9)

1. Turcja         3 8 pkt. 9:2
2. Włochy         3 7 pkt. 8:3
3. Egipt          4 6 pkt. 6:6
4. Algieria       3 2 pkt. 3:8