Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Earvin N’Gapeth: Teraz nasza pewność siebie bardzo wzrosła

Earvin N’Gapeth: Teraz nasza pewność siebie bardzo wzrosła

Dwa mecze, dziesięć setów, dwa inne miasta, lecz wynik ten sam. Przez ostatnie dni Francja nie była szczęśliwa dla Polaków, którzy oba spotkania z trójkolorowymi przegrali 2:3. Przegrane z Francją bardzo oddaliły Polaków od finału w Argentynie.

Francja potrzebowała dwóch godzin i dwudziestu ośmiu minut, aby pokonać Polskę w Rouen. Benjamin Toniutitti, kapitan oraz rozgrywający reprezentacji Francji, stwierdził, że o wiele trudniej wygrać było drugi mecz. – Polacy wygrali wygrała w zeszłym roku Ligę Światową, więc ciążyła na nich presja, wyglądali na nerwowych. Dzisiejszy mecz był zdecydowanie trudniejszy do wygrania – zaznaczył Toniutti.

Cały mecz przebiegał bardzo nerwowo. Polacy posyłali mocne zagrywki, dobrze spisywali się w obronie i bloku, lecz nie poradzili sobie z cierpliwą, dobrze zorganizowaną grą w obronie Francuzów. Francuski szkoleniowiec Laurent Tillie przyznał, że Polacy świetnie zaprezentowali się w bloku oraz że jego podopieczni cały czas zdobywają doświadczenie i uczą się siatkarskiego rzemiosła. – My zdobyliśmy blokiem tylko sześć punktów, Polacy aż 16 – zwrócił uwagę Tillie.

Wydawało się, że w decydującym czwartym secie Francja, która przegrała mecze z Bułgarią i Stanami Zjednoczonymi, przegra tę partię. Jednak lider reprezentacji Francji Earvin N’Gapeth przyznał, że takie mecze jak te z Polską dodają wiary we własne siły. – Teraz nasza pewność siebie bardzo wzrosła – nie krył radości. N’Gapeth słabo rozpoczął Ligę Światową, lecz wystarczyły dwa mecze z Polską, aby powrócił do swojej fantastycznej gry. Francuz był najlepszym punktującym w obu meczach. W drugim spotkaniu zdobył 26 punktów, podczas gdy z Polaków najwięcej punktów zdobył Zbigniew Bartman – 23.

Następne mecze reprezentacja Polski rozegra z Argentyną, a Francja z Brazylią.

źródło: fivb.org, inf. własna