Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. A: Bułgarzy ponownie lepsi od Argentyny

LŚ gr. A: Bułgarzy ponownie lepsi od Argentyny

Drugie spotkanie w grupie A Ligi Światowej rozegrali także Bułgarzy i Argentyńczycy. W pierwszym spotkaniu reprezentacja Bułgarii zwyciężyła bez straty seta, natomiast w drugim potrzebowała do zwycięstwa czterech partii.

Mecz rewanżowy Argentyńczycy rozpoczęli z dużym animuszem, byli skuteczni niemal we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, a w ataku błyszczał zwłaszcza Bruno Romanutti. Bułgarom ciężko było znaleźć receptę na tak rozpędzonego rywala. W kolejnej partii sytuacja była zgoła odmienna. To Bułgaria dyktowała warunki gry i z piłki na piłkę powiększała swoje prowadzenie. W trzeciej partii sytuacja na boisku nie uległa większej zmianie, już na początku seta znakomita postawa Bułgarów w bloku i na zagrywce pozwoliła im uzyskać kilkupunktową przewagę. W okresie między jedną a drugą przerwą techniczną gra bułgarskiego zespołu nieco się załamała, ciężko im było skończyć atak, co wykorzystali podopieczni Javiera Webera, doprowadzając do remisu. Jak się okazało, był to jednak tylko chwilowy kryzys, bowiem od stanu 16:16 gospodarze w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia.

Kumulację emocji kibice w hali w Sofii przeżywali jednak dopiero w secie czwartym. W nim od początku walka toczyła się niemal punkt za punkt. Po stronie Bułgarskiej swój moment w meczu miał Cwetan Sokołow, który w tej partii zdobył więcej punktów niż razem we wszystkich poprzednich setach. Argentyńczycy nie poddawali się i robili wszystko, by doprowadzić do tie-breaka, ale pomimo dobrej gry górą z wojny nerwów, w której nie brakowało także kontrowersji sędziowskich, wyszli gospodarze i tym samym wygrali cały mecz. Trener Javier Weber pomimo porażki nie krył jednak zadowolenia. – Dzisiejszy mecz był dobry i graliśmy lepiej niż wczoraj. Jestem usatysfakcjonowany tym, że sukcesywnie poprawiamy swoją grę. O ostatnich akcjach i kontrowersjach sędziowskich wspomniał za to Todor Aleksjew. – Wiem, że czwarty set nie zakończył się w dobry sposób, ale to już za nami. Chcemy kontynuować nasze poprawianie gry i czekamy na kolejne mecze.

Patrząc na pomeczowe statystyki, można stwierdzić, iż Bułgaria na pewno miała lepszą skuteczność w ataku. Na 105 prób ataku Bułgarów udanie zakończyły się 53, natomiast w przypadku Argentyny liczby te wynosiły odpowiednio 111 i 52. Gospodarze byli także lepsi w bloku, zdobywając tym elementem 11 punktów, przy 7 przeciwnika. Obie ekipy zaprezentowały się podobnie, jeżeli chodzi o zdobywanie punktów zagrywką. Bułgarzy zanotowali 5 asów serwisowych, natomiast ich przeciwnicy 4. Argentyna popełniła minimalnie mniej błędów od rywala, bowiem 29, natomiast Bułgarzy oddali rywalom dwa punkty więcej.

Bułgaria – Argentyna 3:1
(17:25, 25:19, 25:21, 31:29)

Bułgaria: Bratoev (5 pkt.), Gotsev (5), Skrimov (4), Yosifov (11), Aleksiev (21), Sokolov (23), Salparov (libero) oraz Samunev, Dimitrov, Bratoev i Uchikov
Argentyna: Sole (10 pkt.), Pereyra (10), Crer (10), De Cecco (4), Romanutti (17), Bengolea (8), Gonzalez (libero) oraz Castellani (3), Ramos, Uriarte, Poglajen i Quiroga (1)