Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dwa zespoły z kompletem punktów po 3. dniu MŚ juniorek

Dwa zespoły z kompletem punktów po 3. dniu MŚ juniorek

Po trzech dniach turnieju finałowego MŚ juniorek w Brnie zespoły Brazylii i Chin mają na swoim koncie komplet punktów. Bez porażki są jeszcze Dominikana, Tajwan i Turcja. Rozgrywki grupowe powoli dobiegają już końca, wszyscy szykują się do fazy pucharowej.

W trzecim dniu mistrzostw świata w Brnie w grupie A drugie zwycięstwo na swoim koncie zanotowały reprezentacje Tajwanu i Dominikany. Azjatki pokonały 3:1 najsłabsze w grupie Portoryko, które będzie miało ogromny problem, by zakwalifikować się do kolejnej rundy turnieju. – Jestem dumny ze swojego zespołu. W mistrzostwach świata nie ma już słabeuszy, a w ostatnich grupowych meczach przeciwko Dominikanie i Czechom tez nie jesteśmy bez szans – mówił po meczu trener reprezentacji Tajwanu, Lo Chung-Jen. W meczu z Dominikaną młode Peruwianki prowadziły już nawet 2:1, ale coś w ich grze się załamało i straciły dwa punkty. W czwartej partii siatkarki z Ameryki Środkowej rozbiły rywala do 14, a w tie-breaku dokończyły dzieła, wygrywając 15:9. Spora w tym zasługa najlepszej na boisku Elizabeth Martinez, która zdobyła dla swojego zespołu 30 punktów. Pauzowała reprezentacja gospodyń turnieju.

5. Portoryko 3 0 pkt. 3:9

W grupie B w meczu dotąd niepokonanych drużyn Chinki pewnie, bez straty seta pokonały reprezentację Japonii i objęły prowadzenie w tabeli. Mecz był popisem Zhu Ting, która zdobyła dla swojej drużyny 24 punkty. – W tym meczu byliśmy po prostu lepsi. Różnicę było widać w przygotowaniu technicznym i kondycyjnym – krótko podsumował wygraną swojej drużyny trener Jiande Xu. Mecz reprezentacji Tajlandii i Kolumbii był niezwykle ważny dla obu zespołów. Przy formie, jaką prezentują pozostałe zespoły z tej grupy, przegrany najprawdopodobniej zostanie wyeliminowany z mistrzostw już po rundzie grupowej. Kolumbijki pewnie wygrały 3:0, udowadniając tym samym, komu należy się gra w 1/8 finału.

5. Tajlandia 2 0 pkt. 1:6

W grupie C nowym liderem tabeli został zespół Brazylii, który po raz drugi odprawił przeciwnika w trzech setach. Tym razem Canarinhes pokonały 3:0 reprezentację Meksyku, a najwięcej punktów zdobyła Gabriela Guimaraes „Braga” (21). – W pierwszym meczu sporo się męczyliśmy i nie graliśmy tego, co potrafimy. Dopiero od drugiej partii nasza gra była na odpowiednim poziomie – przyznał trener Luizomar De Moura. O punkt mniej od Brazylijek mają po dwóch meczach juniorki z Rosji, które w niedzielę pokonały 3:1 Bułgarię. – W pierwszych dwóch setach pokazywaliśmy świetną siatkówkę. Potem moje zawodniczki zaczęły popełniać niepotrzebne błędy, co wykorzystał zespół przeciwniczek. Bułgaria to dobra drużyna. Na szczęście wygrałyśmy czwartego seta – mówiła po meczu trener „Sbornej”, Swietłana Safronowa.

5. USA 2 0 pkt. 0:6

W meczu dwóch teoretycznie najsłabszych zespołów grupy D Algieria pokonała po tie-breaku reprezentację Nigerii. Podopieczne Siergieja Owieczkina po dwóch setach prowadziły już 2:0, potem jednak stanęły i wysoko przegrały trzy kolejne partie. Wielce prawdopodobne będzie, że Nigeryjki zakończą swój udział w mistrzostwach świata już po rundzie grupowej, bo ciężko będzie im jeszcze zdobyć jakieś punkty w kolejnych meczach. Dla Algierii ta wygrana może być na miarę awansu do 1/8 finału. W drugim niedzielnym spotkaniu grupy D siatkarki z Włoch nie miały zbyt wielu problemów z pokonaniem reprezentacji Egiptu. Mimo porażki Egipcjanki pozostały na pierwszym miejscu w tabeli, ale przed nimi jeszcze mecz z Turcją i trudno oczekiwać, by je utrzymały. – To było ważne zwycięstwo, ale odniesione po nie najlepszej grze – przyznał trener Davide Mazzanti.Nie jestem zadowolony z gry swoich skrzydłowych, rywalki zbyt często je blokowały.