Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Bryl/Kujawiak poza turniejem, Kosiak/Rudol grają dalej

MŚ U-21: Bryl/Kujawiak poza turniejem, Kosiak/Rudol grają dalej

W I rundzie Michał Bryl i Kacper Kujawiak ograli kanadyjski duet Simone/Burlacu i awansowali do II rundy. W niej przegrali z rywalami z Rosji. W tej fazie mistrzostw świata wygrali za to Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy pokonali 2:0 przeciwników z USA.

W I rundzie Michał Bryl i Kacper Kujawiak trafili na kanadyjski duet Greg Simone/Gabriel Burlacu. Wcześniej z parą tą w grupie rywalizowali Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Wówczas biało-czerwoni w obu setach pozwolili Kanadyjczykom ugrać zaledwie 21 oczek. W dzisiejszym meczu było podobnie. Drugi polski duet nie miał problemów z wykazaniem wyższości nad rywalami i pewnie awansował do kolejnej rundy zmagań. Bardziej zacięta była premierowa odsłona, w której siatkarze z kraju klonowego liścia próbowali nawiązać wyrównaną walkę z naszymi reprezentantami. W pewnych momentach ta sztuka im się udawała, ale w decydujących chwilach inicjatywa należała do biało-czerwonych, którzy pierwszą partię zwyciężyli 21:16. W drugiej odsłonie poszli za ciosem i nie pozostawili przeciwnikom złudzeń, kto jest lepszy. Ich dominacja była jeszcze większa, a Kanadyjczycy z akcji na akcję tracili nadzieję na korzystny wynik. W efekcie polegli do 12 i pożegnali się z zawodami.

W II rundzie Bryla i Kujawiaka czekało trudne zadanie, bowiem zmierzyli się z rosyjską parą rozstawioną z numerem siódmym – Maxim Żirkow/Ostap Firsow. Już początek meczu nie ułożył się po myśli biało-czerwonych. Rosjanie narzucili im swój rytm gry, a Polacy nie potrafili znaleźć recepty na dobrze dysponowanych rywali. Konsekwencją tego była wysoka wygrana w premierowej odsłonie siatkarzy Sbornej. Jednak ambitnie grający nasi reprezentanci nie pozwolili rywalom odskoczyć w drugim secie. Długimi fragmentami trwała walka cios za cios, ale tym razem końcówka należała do Bryla i Kujawiaka. Zacięty był także tie-break. W nim jednak więcej zimnej krwi zachowali Rosjanie i to oni po zwycięstwie 15:13 awansowali do III rundy mistrzostw świata, zaś Polacy jadą do domu.

Z kolei Kosiak i Rudol zagrali z amerykańskim duetem – Christopher Long/Branden Clements. Po trwającym nieco ponad pół godziny spotkaniu Polacy mogli świętować awans do III rundy. Oba sety były stosunkowo wyrównane. Amerykanie rozstawieni z numerem czwartym byli równorzędnym przeciwnikiem dla biało-czerwonych, lecz w decydujących momentach skuteczniejszymi zagraniami popisywali się Kosiak i Rudol, co zaowocowało dwukrotnym ich triumfem do 17. W kolejnej fazie mistrzostw świata polski duet będzie miał okazję pomścić porażkę Bryla i Kujawiaka, ponieważ na jego drodze stanęli Rosjanie – Żirkow/Firsow.

Na mecz III rundy biało-czerwoni musieli czekać bardzo długo. Ich pojedynek z Rosjanami był ostatnim meczem dzisiejszego dnia. Jednak nie przeszkodziło to naszym reprezentantom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. Po raz kolejny nie stracili oni nawet seta i pewnie awansowali do półfinału. W obu setach siatkarze Sbornej próbowali wykazać wyższość nad Kosiakiem i Rudolem, jednak to biało-czerwoni prezentowali się skuteczniej i popełniali mniej błędów. W końcówkach to oni dyktowali warunki gry, dzięki czemu nie dali rywalom nawet chwilowych nadziei na odwrócenie losów spotkania. Triumf sprawił, że znaleźli się oni w czołowej czwórce mistrzostw świata. Ich rywalami w tej fazie zawodów będą Brazylijczycy.