Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Zwycięska passa Belgów trwa

LE M, gr. A: Zwycięska passa Belgów trwa

Belgowie odnieśli kolejne zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej, pokonując Słowację 3:1. W drugim spotkaniu tej grupy Dania zwyciężyła 3:1 Austrię. Na czele tabeli plasują się niezmiennie siatkarze z Belgii.

Początek spotkania Belgia – Słowacja był pomyślny dla naszych południowych sąsiadów. Objęli bowiem prowadzenie 5:2, co od razu zmusiło trenera Baeyensa do wzięcia czasu. Słowacy konsekwentnie prowadzili grę, osiągając prowadzenie 12:9, a następnie 15:10. Skuteczne zagrania Brama Van den Driesa i Kevina Klinkenberga zmniejszyły przewagę słowackiej ekipy, ale nie wystarczyły do przełamania wyniku.

Równie udany był dla Słowaków początek drugiej odsłony. Po efektownym bloku Emanuela Kohuta prowadzili 7:4. W dodatku urazu kostki doznał Hendrik Tuerlinckx, co tylko pomogło ekipie słowackiej powiększyć prowadzenie. Belgowie zdecydowanie nie mieli szczęścia w tej fazie seta, ponieważ chwilę później łuk brwiowy rozciął Pieter Coolman. Co ciekawe, przymusowa przerwa pomogła ekipie belgijskiej, która nie tylko doprowadziła do remisu po 19, ale także potrafiła zwyciężyć 22:20.

W trzecim secie podopieczni trenera Baeyensa zagrali zdecydowanie pewniej. Od początku utrzymywali minimalne prowadzenie, które powiększali w miarę upływu czasu. W tej partii świetnie zaprezentował się Gert Van Walle. Ostatecznie Belgowie zwyciężyli 21:17 i objęli prowadzenie w meczu.

Początek czwartej partii był wyrównany. Z jednej strony punktował Simon Van de Voorde, a z drugiej skutecznie atakował Milan Bencz. Mimo to Belgom udało się wyjść na prowadzenie 14:11. Podopiecznym Stefana Chrtiansky’ego nie pomogła nawet dodatkowa przerwa na prośbę trenera. Ich rywale ponownie wygrali do 17 i całe spotkanie 3:1.

Belgia – Słowacja 3:1
(18:21, 22:20, 21:17, 21:17)

Belgia: Van Der Dries (12), Verschueren (2), Coolman (3), Klinkenberg (13), Van De Voorde (9), Rousseaux (3), Derkoningen (libero) oraz Deroo, Claes (4), Van Walle (14), Tuerlinckx i Valkiers (2)
Słowacja: Masny (2), Kohut (5), Michalovic (7), Piovarci (5), Patak (12), Christiansky (13), Javorcik (libero) oraz Bencz (7), Zatko i Hruska

Początek meczu pomiędzy Danią i Austrią był dość wyrównany, ale szybciej przewagę osiągnęli ci pierwsi (7:5, 9:6). Jednak po asie serwisowym Maximiliana Thallera mieliśmy remis po 9. Jednak w miarę upływu czasu Duńczycy znów wyszli na prowadzenie, a ostatecznie zwyciężyli 21:15.

Drugiego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli Austriacy (4:1, 8:3). Podopieczni Michaela Warma byli bardzo zdeterminowani i kontrolowali przebieg tej partii do samego końca. Dzięki zwycięstwu 21:14 doprowadzili do remisu w meczu.

Początek trzeciej odsłony był udany dla Austriaków, jednak dość szybko do gry wrócili siatkarze z Danii. Stopniowo podopieczni Freda Sturma odzyskiwali kontrolę nad grą, aż w końcu doprowadzili do prowadzenia 18:12. Tej przewagi nie dali już sobie odebrać i w konsekwencji wygrali 21:15.

Austriacy rozpoczęli czwartego seta z wysokiego C, osiągając przewagę 5:2. Wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Duńczyków i okazało się, że krótka przerwa pomogła jego podopiecznym w opanowaniu nerwów. Duńska ekipa wyszła na prowadzenie 12:9 i chociaż w końcówce Austriacy byli blisko remisu, to jednak ich rywale zachowali zimną krew i wygrali do 17.

Dania – Austria 3:1
(21:15, 14:21, 21:15, 21:17)

Dania: Knudsen (6 pkt.), Sorensen (8), Thomsen (6), Jacobsen (1), Ditlevsen (24), Christiansen (3), Mikelsons (libero) oraz Bitsch i Bonnesen (6)
Austria: Schneider (12 pkt.), Wohlfahrtstatter (7), Zass (9), Guttman (6), Berger (10), Thaller (2), Kroiss (libero) oraz Ringseis, Kienbauer, Tusch i Blagojević