Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Wygrany tie-break Austriaków, zwycięstwo Słowaków

LE M, gr. A: Wygrany tie-break Austriaków, zwycięstwo Słowaków

W drugim dniu zmagań grupy A Ligi Europejskiej w duńskim Slagelse reprezentacje Austrii i Belgii po zaciętym spotkaniu podzieliły się punktami. Gospodarze, Duńczycy, urwali tylko seta siatkarzom ze Słowacji.

Słowacy po czwartkowej porażce z Austrią szybko otrząsnęli się po przegranej. Po dwóch asach serwisowych Jozefa Piovarciego odskoczyli na 4:0, jednak gospodarze zdołali odrobić straty (4:4). Zespół Stefana Chrtianskiego ponownie zaczął uciekać po pierwszej przerwie technicznej. Nasi południowi sąsiedzi wypracowali kilkupunktową przewagę, której nie oddali już do końca seta. Wynik partii ustalił Patak (21:14). Po zmianie stron oba zespoły szły punkt za punkt, jednak powoli zarysowywała się delikatna przewaga ekipy trenera Sturma, która wyszła na 6:4, by po chwili prowadzić 9:4. Słowacy zdołali opanować nerwy i jeszcze przed drugą przerwą techniczną wyrównali na 15:15. Duńczycy ponownie doskoczyli na 18:16, ale czujni rywale po raz kolejny odrobili straty, prowadząc po bloku Piobarciego 2:0.

Trzecia patia toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy błyskawicznie, ku zadowoleniu kibiców, przejęli inicjatywę w meczu. Wydawało się, że zwycięstwo 21:19 nieco uskrzydli Duńczyków, jednak reprezentacja Słowacji szybko zweryfikowała te plany, wygrywając 21:12. – To ważne, że po serii porażek, w końcu udało nam się wygrać. Co prawda nie zagraliśmy w tym spotkaniu na 100%, ale wystarczyło to do wygranej – powiedział po meczu Michal Masny.

Dania – Słowacja 1:3
(14:21, 23:25, 21:19, 12:21)

Dania: Jacobsen (3), Bitsch (2), Christiansen (2), Sorensen (3), Ditlevsen (18), Huss (4), Mikelsons (libero) oraz Bonnesen (9) i Knudsen (3)
Słowacja: Masny (2), Kohút (14), Patak (11), Michalović (12,) Piovarci (13), Chrtiansky (11), Javorcík (libero) oraz Hruska, Bencz i Zaťko

Zwycięską passę kontynuują Belgowie, którzy nie bez trudu poradzili sobie z reprezentacją Austrii. Atakujący Belgów, Bram Van Der Dries , przyznał, że jego zespół powinien to spotkanie zakończyć dużo wcześniej, jednak w decydujących momentach zabrakło koncentracji. – Cieszę się z wygranej, ale powinna ona przyjść dużo wcześniej. Austriacy okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem, stawiając nam wysoko poprzeczkę, jednak to my okazaliśmy się lepsi, podkreślając siłę naszej drużyny – zakończył skrzydłowy.

Austria – Belgia 2:3
(14:21, 21:19, 21:17, 14:21, 15:17)