Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. B: Gładkie zwycięstwo Belgijek

LE K, gr. B: Gładkie zwycięstwo Belgijek

Siatkarki reprezentacji Belgii są niekwestionowanymi liderkami w grupie B Ligi Europejskiej kobiet. W drugim meczu 2. kolejki pokonały bez straty seta ekipę niemiecką. W trzech setach zwyciężyły również zawodniczki Serbii, które grały z ekipą Izraela.

Zwycięską passę kontynuuje drużyna Belgii, która tym razem w pokonanym polu pozostawiła ekipę Niemiec. Brak Frauke Dirickx i Helene Rousseaux, które nie pojechały na turniej do Serbii, nie wpłynął negatywnie na drużynę z Beneluksu. Powrót po kontuzji Lise Van Hecke oraz znakomita dyspozycja w ataku Charlotte Leys sprawiły, że wraz z koleżankami to one mogły cieszyć się z drugiego zwycięstwa w drugiej kolejce Ligi Europejskiej.

Dwie pierwsze partie tego spotkania były do siebie bliźniaczo podobne. Dość wyrównana walka toczyła się do przerwy technicznej, po której to zawodniczki z Belgii wychodziły na kilkupunktowe prowadzenie, które udało im się utrzymać do samego końca. W trzeciej odsłonie już od początku Belgijki narzuciły swoje tempo, obejmując prowadzenie 7:2 i 14:8. Niemki zdołały wyrównać walkę, niwelując stratę do jednego punktu (17:18), jednak podopieczne Gerta Vande Broeka ponownie przejęły inicjatywę i, nie pozwalając swoim rywalkom na przeprowadzenie choćby jednej skutecznej akcji, zakończyły tę partię wynikiem 21:17 i całe spotkanie 3:0.

Niemcy – Belgia 0:3
(17:21, 17:21, 17:21)

Niemcy: Hanke (4 pkt.), Brinker (4), Brandt (2), Furst (5), Beier (4), Kozuch (12), Thomsen (libero) oraz Weiss, Kauffeldt (3), Hippe (2), Engelhardt (1) i Izquierdo (4)
Belgia: Leys (12 pkt.), Aelbrecht (8), Van Hecke (10), Vandesteene (9), Bland (8), Van De Vyver (1), Courtois (libero) oraz Coolman (2) i Biebauw

Takim samym stosunkiem setów zakończył się także drugi mecz, w którym Serbia podejmowała Izrael. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gości, która wysunęła się na prowadzenie. Tuż po przerwie technicznej Serbki doprowadziły do remisu (12:12) i kibice mogli oglądać wyrównaną walkę punkt za punkt. Jednak w końcówce gospodynie, poprowadzone przez Jelenę Blagojević i Ljubicę Kecman, odskoczyły rywalkom i nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa w tej partii z rąk. Również druga odsłona rozpoczęła się po myśli zespołu z Izraela, jednak i tym razem w końcowej fazie seta inicjatywę przejęły zawodniczki z Serbii i po grze na przewagi ostatecznie to one mogły podnieść ręce w geście triumfu. Podłamane takim obrotem sprawy Izraelki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki w kolejnym secie. Gospodynie szybko objęły prowadzenie 6:1 i nie miały najmniejszych problemów, aby zakończyć tę partię, a tym samym cały mecz na swoją korzyść.

Serbia – Izrael 3:0
(21:18, 24:22, 21:15)

Serbia: Raonić, Kecman (7 pkt.), Savić (15), Helić (6), Blagojević (9), Stefanović (5), Rosić (libero) oraz Liković (1), Bursac (3) i Dabić (1)
Izrael: Velikiy (16 pkt.), Gluck A. (10), Peham (1), Zur (6), Kolnogorov (5), Rodriguez (4), Zinober (libero) oraz Ponte, Artmenko, Shebotarov i Gluck K.