Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. A: Bułgaria i Węgry zwycięskie

LE K, gr. A: Bułgaria i Węgry zwycięskie

Kolejne zwycięstwo podczas tego weekendu rozgrywek Ligi Europejskiej odniosły reprezentantki Bułgarii. Po ciężkim pięciosetowym boju pokonały ekipę Rumunii. Dużo łatwiej zwycięstwo przyszło ekipie węgierskiej, która pokonała 3:0 Turcję.

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju na Węgrzech drużyna Bułgarii pokonała po pięciosetowym pojedynku Rumunię, rewanżując się tym samym podopiecznym Mariana Constantina za porażkę 2:3 poniesioną tydzień temu w Turcji.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczęły Bułgarki, prowadząc przez znaczną część premierowej partii, lecz od stanu 17:15 znakomita zagrywka Rumunek sprawiła, że to właśnie one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie. Druga partia również rozpoczęła się lepiej dla podopiecznych Marcello Abbondanzy, jednak tym razem udało im się utrzymać prowadzenie do samego końca.

Trzeci set to pogoń Rumunek za rywalkami, które wypracowały sobie cztery oczka przewagi (14:10, 17:13), lecz nie okazała się ona skuteczna i po grze na przewagi to drużyna Bułgarii zdobyła decydujący punkt. Ponownie znakomita dyspozycja w polu zagrywki zawodniczek z Rumunii oraz błędy własne przeciwniczek sprawiły, że o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W piątym secie do stanu 12:11 gra toczyła się punkt za punkt. Wtedy to trzy punkty z rzędu zdobyły Bułgarki, wygrywając całe spotkanie 3:2.

Mieliśmy wzloty i upadki w trakcie tego meczu – powiedział Marcello Abbondanza.Mecz był bardzo wyrównany, jednak ostatecznie to my byliśmy górą. Myślę, że to zwycięstwo wiele dla nas znaczy. Teraz musimy odzyskać siły po tym wyczerpującym spotkaniu.

Rumunia – Bułgaria 2:3
(21:18, 15:21, 22:24, 21:15, 11:15)

Rumunia: Baciu (11 pkt.), Calota (6), Nemtanu (12), Salaoru (13), Ilie (7), Onyejekwe (12), Trica (libero) oraz Carbuneanu
Bułgaria: Nenova (3 pkt.), Nikolova (16), Zarkova (4), Karakasheva (12), Koleva (3), Filipova S. (14), Filipova M. (libero) oraz Kitipova, Rabadzhieva (16) i Ruseva (5)

W kolejnym meczu Węgierki podejmowały Turczynki, które w drugiej kolejce Ligi Europejskiej muszą radzić sobie bez Polen Uslupehlivan, najlepiej punktującej zawodniczki pierwszego weekendu rozgrywek. Turecka zawodniczka dołączyła do koleżanek z kadry A, które w poniedziałek rozpoczynają walkę w Igrzyskach Śródziemnomorskich. Drużyna gości, prowadzona w tym turnieju przez Mehmeta Nur Bedestenloglu, nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z ekipą Węgier. Znacznie wyższa skuteczność w ataku, która w drugim secie wyniosła aż 80% oraz mniejsza liczba błędów własnych (zespół Turcji popełnił ich aż 25) sprawiła, że gospodynie potrzebowały do zwycięstwa jedynie trzech setów.

Węgry – Turcja 3:0
(21:17, 21:16, 21:16)

Węgry: Milovits (6 pkt.), Sandor (11), Dobi (5), Liliom (6), Nagy E. (1), Nagy M. (8), Kotel (libero) oraz Pallag
Turcja: Guler (4 pkt.), Yildrim (4), Karakoyun, Buyukbayram (3), Yurtdagulen (5), Bilge (7), Ersari (libero) oraz Cetlin (1), Alikaya, Uygur (4) i Yilmaz (3)