Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadetki bez szans w starciu z rówieśniczkami z Brazylii

Kadetki bez szans w starciu z rówieśniczkami z Brazylii

W czwartym meczu towarzyskim pomiędzy reprezentacjami kadetek Polski i Brazylii podopieczne Grzegorza Kosatki nie miały nic do powiedzenia. Biało-czerwone gładko przegrały w trzech setach. Szansa na rewanż już w sobotę.

Od tygodnia w Polsce przebywa reprezentacja Brazylii, przygotowując się wraz z polskim zespołem do nadchodzących mistrzostw świata kadetek. Do tej pory obie drużyny sparowały ze sobą trzykrotnie, z czego w dwóch meczach górą były podopieczne Grzegorza Kosatki. Czwarte spotkanie rozegrane było w Jasienicy na Podbeskidziu. Zespół z Ameryki Południowej nie dał mistrzyniom Europy żadnych szans, gładko wygrywając w trzech setach.

Brazylijki na początku każdej partii uzyskiwały kilkupunktową przewagę, kontrolując wydarzenia na boisku do końca seta. Najbardziej dotkliwa była przegrana w drugiej odsłonie meczu. Polki przegrywały w niej 7:16, a do końca seta zdołały zdobyć jedynie oczko (8:25). Rywalki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, zdecydowanie górując nad biało-czerwonymi w bloku i w polu serwisowym.

Dzisiaj obie reprezentacje rozegrają ostatni sparing. Tym razem Polska zmierzy się z Brazylią w Zawierciu.

Polska – Brazylia 0:3
(15:25, 8:25, 20:25)

Polska: Bałdyga, Nowakowska, Śmieszek, Smarzek, Piśla, Wańczyk, Kulig (libero) oraz Pasiut (libero), Damaske, Piotrowska, Barszcz i Antosiewicz