Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Kociołek/Gruszczyńska z kompletem zwycięstw

MŚ U-21: Kociołek/Gruszczyńska z kompletem zwycięstw

Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska zakończyły fazę grupową MŚ do lat 21 w Umag z kompletem wygranych. Dziś pokonały parę z Australii i już są w II rundzie fazy pucharowej. Drugie miejsce po porażce z Litwinkami zajęły Dorota Strąg i Paulina Stasiak.

Polski duet w składzie Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska pokonał w ostatnim grupowym meczu mistrzostw świata do lat 21 wyżej rozstawione Australijki Mariafe Artacho/Jessyka Nguamo. Tym samym Polki wygrały grupę F i mogą już spokojnie czekać na losowanie rywalek w pierwszej rundzie turnieju.

Przed tym spotkaniem obie ekipy nie straciły w turnieju nawet seta. Pojedynek lepiej otworzyły przeciwniczki naszych reprezentantek, pierwszą odsłonę wygrywając zdecydowanie, bo aż 6 „oczkami”. Młode i ambitne Polki nie zamierzały jednak poddawać się i przerywać zwycięskiej passy z poprzednich meczów. Kolejny set był już zdecydowanie bardziej wyrównany, ale to nasza, utytułowana w młodzieżowych rozgrywkach para zdołała zachować więcej zimnej krwi i doprowadzić do tie-breaka. W nim losy również ważyły się do ostatniej piłki, ale po grze na przewagi i trwającym niespełna godzinę meczu ostatecznie to Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska mogły cieszyć się ze zwycięstwa i bez porażki awansowały do kolejnej rundy. Przypomnijmy, że Polki w takim samym składzie rok temu wywalczyły mistrzostwo Europy do lat 20.

Tego, co udało się parze Kociołek/Gruszczyńska, niestety nie udało się powtórzyć Dorocie Strąg i Paulinie Stasiak. Ich przeciwniczkami były Litwinki Ieva Dumbauskaite/Monika Povilaityte, czyli kolejna para, której pokonanie przez nasz duet byłoby sporą niespodzianką. Chyba nikt nie zdziwiłby się jednak, gdyby tak się stało, bo Polki przyzwyczaiły nas już w tym turnieju do walki jak równy z równym w pojedynkach, w których skazywano je na porażkę. W pierwszym secie po wyrównanej walce musiały jednak uznać wyższość rywalek. Wyraźnie rozdrażnione ambicje naszych reprezentantek spowodowały, że w kolejnej partii to one dominowały na boisku. Rezultat 21:11 świadczy o potencjale polskiej pary. Niestety, w trzecim secie role niespodziewanie odwróciły się i to Litwinki ze sporą przewagą wygrały ten mecz, który sądząc po zmienności sytuacji, rozgrywał się głównie w głowach zawodniczek. W równolegle rozgrywanym spotkaniu Amerykanki Dykstra/Strehlow dość niespodziewanie uległy Hiszpankom Soria/Brun, a Polki mimo porażki utrzymały premiowane awansem drugie miejsce w grupie i kontynuują swoją przygodę z mistrzostwami świata.