Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Rzym: W polskim pojedynku lepsi olimpijczycy z Londynu

WT Rzym: W polskim pojedynku lepsi olimpijczycy z Londynu

Dwie bardzo ciekawe i zacięte partie rozegrali Polacy w bratobójczym pojedynku otwierającym rozgrywki grupy E turnieju w Rzymie. Choć sytuacja zmieniała się bardzo często, w ostatecznym rozrachunku wygrali Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel.

Całe spotkanie oba polskie duety rozpoczęły od wyrównanych wymian punkt za punkt (3:3), z lekkim wskazaniem na Fijałka i Prudla, którzy po bloku Mariusza Prudla na Kądziole i autowym uderzeniu Szałankiewicza odskoczyli na 8:5. Choć Michał z Jakubem starali się odrobić straty, to jednak bardziej skuteczni byli rywale, którzy po kolejnej wygranej akcji Prudla na siatce prowadzili już 11:7. Gdy młodszy polski duet starał się zdobyć kolejny punkt z rzędu, to właśnie boiskowy partner Fijałka zatrzymywał akcję blokiem. Para Kądzioła/Szałankiewicz zdołała jednak wyrównać stan seta na 13:13, natomiast gdy w taśmę uderzył Prudel, objęła prowadzenie 15:14. Dalej toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, atak za atak, ale to Kądzioła/Szałankiewicz byli o mały kroczek z przodu. W samej końcówce Fijałek i Prudel objęli prowadzenie 19:18, natomiast całą partię asem serwisowym zakończył Grzegorz Fijałek.

Obraz gry niewiele zmienił się w pierwszych akcjach kolejnej odsłony i obie ekipy grały wyrównaną siatkówkę. Para Fijałek/Prudel po niedługim jednak czasie poprosiła o chwilę przerwy, gdyż serią bloków popisał się Michał Kądzioła i to on z Szałankiewiczem prowadzili 7:4. Błędy własne młodszych rywali sprawiły, że polscy olimpijczycy wyrównali po 7 i ponownie oba duety walczyły punkt za punkt. Wciąż jednak to Fijałek z Prudlem gonili przeciwników, bowiem Michał i Jakub najpierw mieli jedno oczko, a w połowie seta zwiększyli przewagę do dwóch punktów (13:11). Sytuacja szybko się zmieniła. Po tym, jak w aut uderzył Kądzioła, obie ekipy znów walczyły punkt za punkt (14:14). Znowu też ciut bliżej zwycięstwa w tej partii była para Kądzioła/Szałankiewicz (17:16). Wtedy po raz kolejny sytuacja odwróciła się na korzyść Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla (18:17) i to oni stanęli przed szansą zakończenia całego spotkania. Piłkę setową starsi podopieczni Martina Olejnaka uzyskali po ataku Prudla. Mimo to drugi polski team walczył do końca, zapewniając emocjonującą końcówkę i zyskując nawet piłkę setową. Ostatnie akcje były pełne niesamowitej walki w obronie i na siatce po obu stronach, a ostatecznie wygrali Grzegorz i Mariusz.

Fijałek/Prudel – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0
(21:19, 25:23)