Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Polacy przebrnęli przez kwalifikacje

MŚ U-21: Polacy przebrnęli przez kwalifikacje

Michał Bryl i Kacper Kujawiak udanie walczyli w kwalifikacjach mistrzostw świata do lat 21. Polacy w I rundzie pokonali parę Gras/Thiercy. W II wyeliminowali Prokofjevsa i Raimondsa. Wygraną nad Rosjanami przypieczętowali awans do turnieju głównego.

Michał Bryl i Kacper Kujawiak nie mieli szczęścia w losowaniu, przez co udział w kwalifikacjach mistrzostw świata do lat 21 musieli rozpocząć już od I rundy. W tej fazie zmagań trafili na rozstawionych z numerem osiemnastym Francuzów – Alexisa Grasa i Maximea Thiercyego. Biało-czerwoni nie mieli problemów z wykazaniem wyższości nad rywalami. Mieli nad nimi przewagę w każdym elemencie, a o ich dominacji świadczy przede wszystkim druga odsłona, w której pozwolili ugrać przeciwnikom zaledwie dziewięć punktów. W premierowym secie Francuzi nie spisali się o wiele lepiej, bowiem zdobyli dwanaście punktów. Szybki triumf sprawił, że nasi reprezentanci znaleźli się w II rundzie kwalifikacji, w której ich rywalami byli rozstawieni z numerem dwa Łotysze – Toms Prokofjevs/Raimonds Linins.

Jednak również Łotysze nie sprawili problemu Brylowi i Kujawiakowi. Wprawdzie spotkanie trwało prawie trzy kwadranse, ale w obu setach na boisku dzielili i rządzili reprezentanci naszego kraju. Prokofjevs i Raimonds nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na dobrze dysponowanych biało-czerwonych. Ich porażka do 13 i 11 świadczy o tym, że byli o kilka klas słabsi od Polaków. Zwycięstwo sprawiło, że nasi siatkarze awansowali do trzeciej, a zarazem ostatniej rundy kwalifikacji. W niej zmierzą się z parą Viacheslav Kieienko/Dmitry Uraikin.

Mecz w III rundzie kwalifikacji był dość zacięty, choć premierowa odsłona na to nie wskazywała. Biało-czerwoni, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, dyktowali w niej warunki gry, a rywale nie mieli nic do powiedzenia. Jednak w drugiej partii przebudzili się Rosjanie. Ich skuteczniejsza gra sprawiła, że wynik oscylował wokół remisu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak Kirienko/Uraikin, przez co wyrównali stan pojedynku na 1:1. Zatem o tym, która z drużyn znajdzie się w turnieju głównym, miał zadecydować trzeci set. W nim Brylowi i Kujawiakowi ponownie nie udało się wypracować znaczącej przewagi nad przeciwnikami, ale i tak okazali się lepsi od Rosjan i mogli cieszyć się z awansu.