Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zbigniew Bartman: Limit przegranych na ten sezon już wyczerpaliśmy

Zbigniew Bartman: Limit przegranych na ten sezon już wyczerpaliśmy

Polacy wracają do Ligi Światowej, w minionej kolejce bowiem pauzowali i przygotowywali się do dalszych spotkań. - Wolelibyśmy grać już w miniony weekend, żeby utrzymać rytm meczowy, bo tego nam w tym momencie potrzeba - przyznaje Zbigniew Bartman.

Polacy udział w Lidze Światowej rozpoczęli niespełna dwa tygodnie temu dwoma spotkaniami z Brazylią. W obu musieli jednak uznać wyższość podopiecznych trenera Rezende. – Początki sezonu reprezentacyjnego nigdy nie są usłane różami i trzeba ciężko pracować, żeby to dało efekt. Musimy stworzyć podwaliny pod naszą grę, żeby wyglądała tak, jak w ubiegłorocznej edycji Ligi Światowej – zaznacza w Przeglądzie Sportowym Bartman.

Dużo lepiej reprezentanci naszego kraju spisali się w drugim pojedynku. Po dwóch przegranych setach potrafili się podnieść i doprowadzić do seta decydującego. – Były momenty, że graliśmy idealnie, doprowadziliśmy do tie-breaka i potrafiliśmy, mimo wielu problemów po naszej stronie siatki, postawić Brazylię pod ścianą. Oni nie grali idealnie, a nam jeszcze trochę brakuje do optymalnej formy. Myślę jednak, że idziemy w dobrym kierunku – uważa siatkarz. – Nikt z nas nie robi dramatu, chociaż zdajemy sobie sprawę, że limit przegranych na ten sezon już wyczerpaliśmy. Teraz przyszedł czas wygrywania. Jeśli chce się awansować do finału, nie można sobie pozwolić na chwilę słabości – dodaje.

Po pojedynkach z Canarinhos biało-czerwoni mieli dwa tygodnie przerwy. W tym czasie, gdy ich przyszli rywale – Francuzi – rozgrywali spotkania za oceanem, oni skrzętnie przygotowywali się w Spale. – Wolelibyśmy grać już w miniony weekend, żeby utrzymać rytm meczowy, bo tego nam w tym momencie potrzeba. Z drugiej strony – jest więcej czasu na spokojny trening i pracę nad różnymi wariantami – mówi Bartman. W obu spotkaniach USA – Francja triumfowali gospodarze. Najpierw wygrali 3:0, a następnie o końcowym wyniku zdecydował tie-break.

Rozmawiała: Edyta Kowalczyk, cały wywiad w serwisie Przeglądu Sportowego

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl