Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Pan American Cup: Złoto dla Amerykanek

Pan American Cup: Złoto dla Amerykanek

Siatkarki reprezentacji Stanów Zjednoczonych wywalczyły złoty medal rozgrywek Pan American Cup. W finale zawodniczki USA pokonały gładko 3:0 zespół Dominikany. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Argentyny, które zwyciężyły 3:0 z Brazylijkami.

W meczu finałowym przewaga Amerykanek była bardzo wyraźna. Wystarczy wspomnieć, że jeśli chodzi o skuteczne bloki, to zespół USA zanotował ich na swoim koncie 13, zaś rywalki zaledwie 3. Nicole Fawcett, która otrzymała tytuł MVP, była czołową zawodniczką tego spotkania. Zdobyła 15 punktów, w tym sześć blokiem i trzy z zagrywki. 11 punktów dołożyła Lauren Gibbemeyer. W zespole Dominikany dobrze zaprezentowały się Annerys Vargas, Prisilla Rivera i Yonkaira Peña. Każda z nich zanotowała na swoim koncie po osiem punktów.

Jesteśmy bardzo zadowolone, ponieważ zespół zagrał bardzo zgranie. Zasłużyłyśmy na ten tytuł – powiedziała Kristin Hildebrand, kapitan reprezentacji USA. – Zespół Dominikany był trudnym przeciwnikiem.

Trener Karch Kirally dodał, że jego zespół bardzo ciężko trenował przez turniejem. – Ta ciężka praca im pomogła i bardzo się cieszę z ich sukcesów.

USA – Dominikana 3:0
(25:12, 25:20, 25:18)

W trzech setach rozstrzygnęło się także spotkanie o brązowy medal Pan American Cup, jednak było bardziej wyrównane niż wielki finał. Zwycięstwo odniosły Argentynki, jednak ich rywalki z Brazylii w każdym secie walczyły o każdą piłkę i doprowadzały do wyrównanych końcówek.

To duża satysfakcja być na podium najważniejszego turnieju w Ameryce – przyznał Guillermo Orduña, trener reprezentacji Argentyny. – Przyjechaliśmy zakwalifikować się do Grand Prix i zespół pokazał, że jest do tego gotowy. Argentyna poczyniła krok naprzód i wielu rodaków może być dumnych z zespołu.

Brazylia – Argentyna 0:3
(23:25, 22:25, 15:25)