Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Zajder: Lubię częste zmiany i nowe wyzwania

Maciej Zajder: Lubię częste zmiany i nowe wyzwania

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Maciej Zajder w poniedziałek został oficjalnie przedstawiony jako nowy siatkarz Lotosu Trefla Gdańsk. Z AZS-em Politechnika Warszawska rozstaje się z klasą i pozostawia po sobie dobre wrażenie. - W przyszłości chętnie wrócę do stolicy - deklaruje.

Co zadecydowało o zmianie barw klubowych przed sezonem 2013/2014?

Maciej Zajder: – Nie ma konkretnego powodu, dla którego odchodzę z Politechniki. Dostałem bardzo ciekawą ofertę z Gdańska i postanowiłem z niej skorzystać. Wydaje mi się, że nad morzem powstał bardzo ciekawy zespół, który będzie pracował pod okiem Radosława Panasa, czyli dobrze mi znanego szkoleniowca.Jaki wpływ na twoją decyzję miała właśnie osoba trenera Panasa, z którym najpierw przez rok pracowałeś w Warszawie, a przez ostatnie tygodnie podczas zgrupowania w Spale?

Pierwsze wstępne rozmowy z Lotosem Treflem prowadziłem jeszcze przed zgrupowaniem. W Spale natomiast faktycznie kilka razy podjąłem temat mojej zmiany klubu z trenerem Panasem, choć nie były to długie dyskusje. Dowiedziałem się, czego można spodziewać się w Gdańsku w przyszłym sezonie, jaki pomysł na drużynę ma szkoleniowiec i jaką rolę miałbym odegrać w niej ja. Bez wątpienia miało to wpływ na moją decyzję.

Z Politechniką dwa razy z rzędu podpisywałeś roczne kontrakty. Z Lotosem Trefl Gdańsk również związałeś się roczną umową.

Nie jestem zwolennikiem podpisywania długich kontraktów. Lubię częste zmiany i nowe wyzwania. W sezonie 2013/2014 moim wyzwaniem będzie walka z drużyną z Gdańska o jak najwyższe miejsce w PlusLidze. A co dalej, zobaczymy.

Warszawskim kibicom z pewnością będzie cię brakować.

Mnie ich również. W Warszawie spędziłem naprawdę bardzo dobre dwa lata. Dużo się nauczyłem, a klubowi wiele zawdzięczam. Mam nadzieję, że dzięki swojej grze byłem w stanie odwdzięczyć się w jakimś stopniu za zaufanie, którym zostałem obdarzony. Z Politechniką, jej zarządem i całą drużyną rozstaję się w bardzo dobrych relacjach. Jeżeli będzie taka okazja w przyszłości, to chętnie tu wrócę.

*Rozmawiała Paulina Preś

źródło: azspw.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved