Strona Główna > Aktualności > inne > MP Sędziów: Złoto dla śląskiego

MP Sędziów: Złoto dla śląskiego

V Mistrzostwa Polski Sędziów już za nami. W Nowej Rudzie najlepsi okazali się sprawiedliwi z województwa śląskiego, którzy 2:1 pokonali małopolskie. Na najniższym stopniu podium stanęli sędziowie z łódzkiego, którzy wygrali z warmińsko-mazurskim.

Od niedzielnego poranka emocji nie brakowało. Oba półfinały były bardzo wyrównane. Sędziowie z łódzkiego dzięki dobrej grze w ataku wygrali pierwszą partię. W drugiej to małopolskie dyktowało warunki gry. O losach spotkania miał zadecydować tie-break. I już na początku, dzięki dobrej zagrywce, sędziowie z województwa małopolskiego odskoczyli na kilka punktów. Przewagę utrzymali i wygrali spotkanie. W drugim półfinale pierwszy set należał do śląskiego. Było w nim więcej emocji. Ślązacy mieli piłkę meczową w górze, jednak warmińsko-mazurskie obroniło. Ostatecznie śląskie wygrało 27:25. W spotkaniu o brąz kluczowy był pierwszy set. Obie ekipy szły punkt za punkt. Losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, na przewagi wygrało łódzkie. I właśnie łodzianie nadawali ton grze w kolejnej odsłonie. Co prawda sędziowie z Warmii i Mazur obronili kilka piłek meczowych, ale straty były zbyt duże i z brązowego medalu mogło cieszyć się łódzkie. Pierwsza partia meczu finałowego została dość gładko wygrana przez śląskie. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się w dwóch setach, obudzili się sędziowie z Małopolski. O mistrzostwie miał zadecydować tie-break. Oba zespoły szły punkt za punkt, przy zmianie stron prowadzili sędziowie z województwa małopolskiego 8:7. Oni też mieli piłkę meczową w górze, jednak Ślązacy obronili i wygrali 17:15 i całe spotkanie 2:1. Tytuł mistrzowski powędrował tym razem na Śląsk.

(25:16, 20:25, 17:15)

W spotkaniach o dalsze miejsca było więcej zabawy niż poważnej gry, chociaż niektóre mecze były bardzo wyrównane. Ubiegłoroczni zwycięzcy, czyli dolnośląskie I, przegrali i zremisowali, dlatego zakończyli mistrzostwa na dziewiątym miejscu. Przyznano także nagrody indywidualne, najlepszą zawodniczką została Anna Popow (śląskie), a zawodnikiem – Adrian Szatan (małopolskie). Słowacy otrzymali Nagrodę Fair Play. Za rok sędziowie będą walczyć w województwie warmińsko-mazurskim.