Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. C: Chorwacja nadal bez porażki, Turcja z drugą wygraną

LE M, gr. C: Chorwacja nadal bez porażki, Turcja z drugą wygraną

Chorwaccy siatkarze znakomicie radzą sobie w tegorocznej Lidze Europejskiej. W trzech meczach odnieśli do tej pory trzy zwycięstwa. Dzisiaj pokonali 3:1 reprezentację Białorusi. W drugim dzisiejszym meczu grupy C Turcja pokonała Izrael 3:1.

Premierowa odsłona spotkania początkowo nie układała się po myśli gospodarzy, którzy za sprawą licznych błędów własnych oddali prowadzenie w ręce Białorusinów. Podopieczni Victora Sidelnikova, mimo dobrej gry w bloku, mieli jednak spore problemy ze skończeniem swoich ataków. W końcówce seta nie pomogły im ani zmiany, ani chwila przerwy – punktowa seria Chorwatów przy zagrywkach Frana Peterlina poskutkowała zwycięstwem miejscowej drużyny w pierwszej partii. Podobny scenariusz, oparty o nieznaczną przewagę przyjezdnych, choć wzbogacony o bardziej skuteczne akcje po obu stronach siatki, miał set numer dwa. Tym razem jednak, mimo iż gospodarze ponownie doprowadzili do remisu pod sam koniec partii, reprezentanci Białorusi nie pozwolili odebrać sobie wygranej i wyrównali wynik meczu. Początek trzeciej odsłony to gra punkt za punkt, tocząca się mniej więcej do połowy seta – wówczas coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić chorwaccy atakujący, z Ivanem Raicem na czele. Konsekwentna gra gospodarzy zaowocowała wysokim zwycięstwem i objęciem prowadzenia 2:1 w całym spotkaniu. I chociaż pierwsze akcje czwartej partii należały do gości, to zawodnicy Igora Simuncica wzmocnili zagrywkę i po raz kolejny wypracowali wyraźną przewagę, której nie oddali już do samego końca.

Chorwacja – Białoruś 3:1
(21:18, 19:21, 21:13, 21:15)

Chorwacja: Zhukouski (6), Sabljak (6), Galic (8), Nojic (9), Raic (24), Cosic (11), Sarcevic (libero) oraz Peterlin (1) i Zimakijevic (libero)

Białoruś: Radziuk (8), Ałdoczanka (10), Antanowicz (12), Busel (6), Wasz (3), Marozał (3), Licharad (libero) oraz Czarapowicz (2), Żeżdryn, Haramykin i Mikanowicz

Bardziej doświadczony na arenie międzynarodowej turecki zespół rozpoczął pojedynek z reprezentacją Izraela od konsekwentnej budowy, a później stopniowego powiększania punktowej przewagi w pierwszym secie. Podopieczni Zohara Bar Netzera praktycznie w żadnym momencie nie byli w stanie zagrozić znacznie lepiej spisującym się w niemal każdym z elementów siarkarskiego rzemiosła Turkom. Podobnie w drugiej partii – mimo lepszej gry w obronie, Izraelczycy popełniali sporo błędów. Ich rywale natomiast do skutecznej ofensywy dołożyli cztery punktowe bloki i objęli pewne prowadzenie w całym spotkaniu. Wówczas zmobilizowani zawodnicy trenera Bar Netzera, wsparci między innymi udaną zmianą Chena Levitana na lewym skrzydle, wzmocnili serwis, dzięki czemu znacznie ułatwili sobie grę i wypracowali wyraźną przewagę, której nie stracili aż do ostatniej akcji trzeciego seta. Ale reprezentantom Izraela sił wystarczyło jedynie na tę partię – jednocześnie chwila słabości drużyny Veljko Basica nie trwała już dłużej. Szala zwycięstwa w czwartej odsłonie dość szybko zaczęła przechylać się na stronę tureckiej ekipy. Duża w tym zasługa trudnej zagrywki oraz skutecznego bloku, w których istotnym wzmocnieniem okazali się także rezerwowi gracze. Ostatecznie Turcy przypieczętowali zwycięstwo w całym meczu wysoką wygraną w secie numer cztery, zdobywając kolejne trzy punkty i plasując się na drugim miejscu w tabeli grupy C.

Turcja – Izrael 3:1
(21:13, 21:16, 15:21, 21:14)

Turcja: Capkinoglu (1 pkt.), Toy (15), Yucel (10), Koc (5), Cin (2), Yenipazar (2) Kilić (libero) oraz Bozan (2), Demirciler (libero) i Sahin (2)
Izrael: Katzenelson (3 pkt.), Hershko (14), Batchkala (2), Bel Gal (12), Sokolov (4), Ohana (1), Shoval (libero) oraz Osokin (2), Levitan (5) i Milstein