Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. B: Druga wygrana Czechów, pierwsze zwycięstwo Hiszpanii

LE M, gr. B: Druga wygrana Czechów, pierwsze zwycięstwo Hiszpanii

Siatkarze reprezentacji Czech odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej. W niedzielę w czterech setach pokonali Czarnogórę. Pierwszą wygraną na swoim koncie zapisali reprezentanci Hiszpanii, którzy pokonali 3:1 Węgry.

Czesi odnieśli kolejną wygraną w Lidze Europejskiej, tym razem w czterech setach uporali się z reprezentacją Czarnogóry, która debiutuje w tych rozgrywkach. Trzeba przyznać, że o wygraną nie było łatwo. Od połowy pierwszego seta Czarnogórcy wypracowali sobie trzypunktową przewagę, która z czasem urosła do sześciu punktów i wygrali pewnie tę odsłonę do 15. Podopieczni Stewarta Bernarda oddali rywalom w pierwszej odsłonie aż 9 punktów po własnych błędach! Po gładkiej wygranej naszych południowych sąsiadów w drugiej partii, w trzeciej i czwartej odsłonie losy wyniku ważyły się do samego końca, ale Czesi okazali się lepsi w końcówkach i wygrali całe spotkanie.

– Czarnogóra to drużyna odmłodzona tak samo jak nasza, oba zespoły przeplatały zarówno dobre, jak i gorsze momenty gry. My potrafiliśmy przycisnąć rywala zagrywką i blokiem, te dwa elementy przyczyniły się do naszego zwycięstwa – powiedział po meczu Stewart Bernard, trener czeskiej reprezentacji.

Czechy – Czarnogóra 3:1
(15:21, 21:15, 22:20, 21:19)

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, żadna z drużyn nie była w stanie skończyć dwóch akcji z rzędu. Na ataki wyróżniającego się w hiszpańskiej drużynie Andrésa Villeny szybko odpowiedź znajdował Roland Gergye. Nic więc dziwnego, że set skończył się grą na przewagi, a na swoją korzyść rozstrzygnęli go gospodarze.

Ta porażka podrażniła nieco siatkarzy z Półwyspu Iberyjskiego, którzy w drugiej partii zaczęli grać bardziej kombinacyjnie, już nie tylko Villena punktował, ale także Sergio Noda, Gustavo Delgado i Jorge Fernández. W drugiej części seta Hiszpanie włączyli piąty bieg i z jednopunktowej przewagi (12:11) zrobiła się siedmiopunktowa, a cały set zakończył się wygraną podopiecznych Fernando Muñoza.

Trzecia partia początkowo była wyrównana, ale tak jak w poprzednich odsłonach meczu, Hiszpanie w drugiej połowie seta potrafili odskoczyć rywalom, w tym wypadku na trzy punkty, i utrzymać przewagę do końca. Mniej emocji było w czwartej partii, Węgrzy zaczęli popełniać dużo błędów, Hiszpanie zaś nękali ich zagrywką, dokładając skuteczne bloki, co poskutkowało sześciopunktową przewagą gości. As w wykonaniu Francisco Ruiza zakończył to spotkanie, dając Hiszpanom pierwszą wygraną w tegorocznej Lidze Europejskiej.

Węgry – Hiszpania 1:3
(24:22, 14:21, 17:21, 16:21)

Węgry: Bagics (7), Nagy (3), Gergye (9), Kovacs (5), Kaszap (1), Baroti (17), Dömötör (libero) oraz Szabo, Nemeth (4) i Nacsa (4)

Hiszpania: Noda (12), Trinidad (4), Altayó (6), Delgado (11), Fernández (7), Villena (13), Llabrés (líbero) oraz Ruiz (1) i Fornés (1)