Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. B: Serbki lepsze od Niemek, Belgijki od Izraelek

LE K, gr. B: Serbki lepsze od Niemek, Belgijki od Izraelek

Siatkarki reprezentacji Serbii prowadziły już w meczu z Niemkami 2:0, ale rywalki zdołały wrócić do gry i wyrównały stan rywalizacji na 2:2. W tie-breaku jednak lepsze okazały się Serbki. Dziś jeszcze zagra Izrael z Belgią.

Dla Serbek, które zaliczyły „wpadkę" w meczu ze świetnie spisującymi się Belgijkami, pojedynek z reprezentacją Niemiec był bardzo ważny. W przypadku niemieckiego zespołu było podobnie, gdyż w meczu z Belgią również musiał uznać wyższość przeciwniczek. W ważnych momentach pierwszej odsłony, kiedy wydawało się, że to Niemki sięgną po zwycięstwo, zaangażowanie serbskiej ekipy potrafiło odwrócić losy seta. W drugiej odsłonie, choć reprezentacja Niemiec walczyła, na czele z Małgorzatą Kożuch, to jednak Serbki odskakiwały i od połowy partii zupełnie przejęły inicjatywę na boisku. Niemki podrażnione porażkami w setach, które mogły być wygrane, postawiły wszystko na jedną kartę. W dwóch kolejnych częściach meczu udało im się przycisnąć drużynę przeciwną, a wszystko za sprawą bardzo zespołowej i walecznej postawy. Raz wypracowana przewaga utrzymywana do samego końca pozwoliła im doprowadzić do tie-breaka, który okazał się najbardziej wyrównany ze wszystkich rozegranych setów. O wygranej Serbii zdecydowało niewiele, a przede wszystkim dwie, jedyne w tej partii, skuteczne akcje w bloku.

Serbia – Niemcy 3:2
(21:19, 21:16, 12:21, 15:21, 15:12)

Serbia: Raonić (4), Medić (6), Helić (23), Bursać (12), Blagojević (14), Stefanović (8), Rosić (libero) oraz Kecman (2) i Savić (1)
Niemcy: Hanke (3), Poll (5), Kauffeldt (4), Furst (11), Kożuch (24), Geerties (3), Durr (libero) oraz Brinker (11), Brandt, Matthes (5), Hippe i Mollers

Pierwszego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej nie doczekały się Izraelki. W meczu z rewelacyjnymi Belgijkami nie miały dziś szans. Dwie pierwsze odsłony były zupełnie zdominowane przez rywalki, które lepiej spisywały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Co ważne, zespół z Izraela, mimo że mniej doświadczony, to nie oddawał rywalkom punktów zupełnie za darmo i momentami potrafił prowadzić wyrównaną grę. Jednak gdy Belgijki łapały ponownie swój rytm gry, szybko odjeżdżały z wynikiem. Sytuacja zupełnie zmieniła się w trzecim secie, kiedy to Izraelki prowadziły przez całą partię niezwykle zacięty bój, lekko nawet przeważając. Trener Belgijek dokonał bowiem kilku zmian w składzie i ogrywał inne zawodniczki. Mimo to podopieczne trenera Van Den Broeka potrafiły w ostatnich akcjach odwrócić losy odsłony i zakończyły mecz w trzech częściach.

Belgia – Izrael 3:0
(21:6, 21:12, 22:20)

Belgia: Leys (13), Aelbrecht (10), Bland (4), Rousseaux (13), van de Vyver (2), Gillis (7), Courtois (libero) oraz Coolman i Vandesteene

Izrael: Velikiy (10), Gluck (3), Zur (8), Kolnogorov (1), Ponte (1), Rozdriguez (2), Zinober (libero) oraz Likachenkova, Peham i Shebotarov (2)