Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. A: Węgierki lepsze od Rumunek, kolejna wygrana Turczynek

LE K, gr. A: Węgierki lepsze od Rumunek, kolejna wygrana Turczynek

Siatkarki reprezentacji Węgier w czterech setach pokonały Rumunię, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Mecz był jednak bardzo nierówny, co pokazują wyniki setów. W drugim meczu Turczynki w pięciu setach pokonały Bułgarki.

Po dwóch porażkach Węgierki bardzo potrzebowały przełamania. Wcześniej mało brakowało, by pokonały gospodynie, jednak nadal na koncie nie miały zwycięstwa. Przyszło ono dopiero na koniec turnieju w Turcji. W ostatnim spotkaniu podopieczne trenera Hollosyego zdominowały niemal całkowicie reprezentację Rumunii. Dwie pierwsze partie to świetna gra ekipy z Węgier w ataku, zagrywce i w bloku. Liliom i Horvath nadawały ton całej grze, prowadząc swój zespół do wygranej. Rumunki nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie grające rywalki. Dwie łatwe wygrane rozluźniły węgierski zespół, który zupełnie stracił panowanie nad grą w trzeciej odsłonie. Wykorzystały to siatkarki z Rumunii, a liczne błędy własne przeciwniczek, a także lepsza postawa w zagrywce sprawiły, że to one tego seta zapisały na swoim koncie. Kilka motywujących słów od trenera w przerwie między setami sprawiło, że Węgierki powróciły do swojego rytmu gry i w dalszej części nie pozwoliły przeciwniczkom na wiele.

Węgry – Rumunia 3:1
(21:18, 21:17, 13:21, 21:17)

Węgry: Sandor (11), Talas (5), Dobi (6), Liliom (14), Nagy E. (11), Horvath (16), Kotel (libero) oraz Pallag, Szeles i Nagy M.
Rumunia: Baciu (2), Calota (4), Nemtanu (10), Ilie (13), Muresan (10), Onyejekwe (4), Trica (libero) oraz Carbuneanu (5)

Zacięte spotkanie rozegrały reprezentacje Turcji i Bułgarii, choć pierwsza partia wcale tego nie zapowiadała. Po kilku wymianach Bułgarki zupełnie zdominowały boisko, konsekwentnie budowały przewagę, która na koniec seta wyniosła 14 punktów. Miejscowe siatkarki co prawda wzięły się do pracy, starały się i prowadziły przez całą drugą odsłonę, jednak w samej końcówce coś w ich grze się zacięło, rywalki wykorzystały to i prowadziły po niej w całym spotkaniu 2:0. Dla Turczynek to nie był koniec i choć nie zabrakło kolejnych wahań w ich grze, kolejne dwie partie wygrały. W obu na początku prowadziły, by później oddać pałeczkę przeciwniczkom, a o wygranej zdecydować w ostatnich akcjach. Za to w tie-breaku pozbyły się przestojów, które wcześniej mocno utrudniały im grę i już nie miały najmniejszych problemów z końcowym triumfem.

Turcja – Bułgaria 3:2
(7:21, 13:21, 26:24, 21:18, 15:6)

Turcja: Güler (4), Uslupehlivan (23), Yildirim (11), Karakoyun (2), Cansu (10), Babat, Ersari (libero) oraz Alikaya (2), Kayacan, Yilmaz (4), Yurtdagülen (4) i Bilge

Bułgaria: Kitipowa (9), Rabadżijewa (16), Żarkowa (9), Rusewa (15), Karakaszewa, Wasilewa (17), Filipowa (libero) oraz Nenowa (1), Nikołowa, Koewa (1) i Kolewa (1)