Strona Główna > Aktualności > inne > MP Sędziów: Dolnośląskie nie obroni tytułu

MP Sędziów: Dolnośląskie nie obroni tytułu

Po dramatycznych spotkaniach w II rundzie sędziowie z Dolnego Śląska zajęli trzecie miejsce w swojej grupie i zagrają o 7. miejsce. Czarnym koniem rozgrywek okazali się siatkarze z województwa łódzkiego, którzy przegrali tylko jednego seta.

Pierwsze spotkania zaczęły się już o 8 rano. Pomimo tak wczesnej pory, wszystkie ekipy zjawiły się punktualnie na parkiecie, co należy uznać jako sukces. W rozgrywkach grupowych grano dwa sety, bez względu na wynik. Mistrzami remisów byli sędziowie z województwa wielkopolskiego i dzięki temu zajęli w swojej grupie drugie miejsce. Pierwszą lokatę zajęli sędziowie z Podkarpacia. Obrońcy mistrzowskiego tytułu, czyli dolnośląskie I, pokazali się z dobrej strony, wygrywając oba grupowe spotkania. Awans wywalczyli także Słowacy, którym dobre humory dopisywały przez cały czas. Druga drużyna z Dolnego Śląska grała ze zmiennym szczęściem, przegrała z łódzkim, ale po niezwykle zaciętym pojedynku wygrała z pomorskim 2:0 i zajęła drugie miejsce w grupie. Łódzkie wygrało oba spotkania, ale kontuzji uległ jego środkowy, który w dalszej części turnieju już nie zagra. Warmińsko-mazurskie przyjechało walczyć o medale, co potwierdziło na boisku dobrą grą na boisku i skutecznymi atakami – i w ten sposób zajęło pierwsze miejsce w grupie B. Śląskie i małopolskie pokonały kujawsko-pomorskie 2:0, a bezpośredni pojedynek między tymi drużynami zakończył się remisem. W pierwszej partii przeważali sędziowie z małopolskiego, wygrywając do 9, w drugim śląskie się podniosło, wygrywając 25:17. W ostatniej grupie oba spotkania zakończyły się zwycięstwem lubuskiego, drugie miejsce zajęli sędziowie ze świętokrzyskiego.

(25:17, 25:18)

Po uroczystym otwarciu turnieju zaczęły się rozgrywki II rundy, do której awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup (zaliczono spotkania z poprzedniej rundy). Tutaj zaczęła się już gra na poważnie, każdy zespół dawał z siebie 100%. Dolnośląskie I po niezwykle zaciętym pierwszym secie z mazowieckim wygrało pierwszą partię do 20. W drugiej popełniło jednak dużo własnych błędów i sędziowie z Mazowsza wygrali do 14. Kolejne spotkanie było dla Dolnoślązaków niezwykle ważne, jednak na początku zjadł ich stres, bo nie potrafili przyjąć mocnych zagrywek warmińsko-mazurskiego. Gospodarze turnieju zmniejszyli straty, ale nie udało im się wygrać, ulegli do 19. Zespół z Dolnego Śląska nie podniósł się także w drugiej partii i już było pewne, że nie obroni mistrzowskiego tytułu. Gospodarze będą grać o siódme miejsce. W drugiej grupie prym wiedli sędziowie z województwa łódzkiego, którzy nie mieli słabych punktów. Po zwycięstwie jednego seta z podkarpackim zapewnili sobie pierwsze miejsce i w drugiej partii zagrali rezerwowym składem i ulegli rywalowi do 12. – Przed turniejem mieliśmy kilka treningów. Nie nastawialiśmy się na dobry wynik, tylko na dobrą zabawę i to zaprocentowało na boisku. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej, dzięki czemu przegraliśmy tylko jednego seta i jutro powalczymy o medale, czego nikt z nas się nie spodziewał – podsumował Paweł Kryda, przyjmujący województwa łódzkiego. W grupie C do ostatniego spotkania toczyła się walka o awans do półfinału. Ostatecznie o medale powalczą zespoły z województw małopolskiego i śląskiego.