Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. C: Chorwaci z kompletem, pierwsze punkty Białorusinów

LE M, gr. C: Chorwaci z kompletem, pierwsze punkty Białorusinów

Drugie zwycięstwo odnieśli w Rovinj reprezentanci Chorwacji. Gospodarze pokonali 3:1 reprezentację Turcji i z kompletem punktów prowadzą w grupie C Ligi Europejskiej. Dziś jeszcze w tej grupie mecz siatkarzy Izraela z Białorusią.

Od początku spotkania drużyn, które poprzedniego dnia zanotowały po trzy punkty, wynik oscylował wokół remisu. Przyjezdni utrzymywali minimalną przewagę, nie myląc się w polu serwisowym, lecz jednocześnie nie utrudniając przeciwnikom gry w przyjęciu. Dopiero w końcowej fazie pierwszego seta Chorwaci błyskawicznie wyszli na prowadzenie, nie pozwalając rywalom dojść do głosu nawet przez chwilę. Turcy, zmobilizowani porażką, w drugiej odsłonie meczu poprawili jakość zagrywki i przez długi czas prowadzili dość wysoko. Wiele dobrego do gry ekipy gości wniosła także zmiana rozgrywającego – na parkiecie pozostał wprowadzony już w poprzedniej partii Berkan Bozan. I choć druga przerwa na życzenie Igora Simuncica korzystnie wpłynęła na postawę siatkarzy z Chorwacji, to goście, mimo nieco nerwowego finiszu, ostatecznie zdołali wyrównać wynik meczu na 1:1. Trzecia partia natomiast upłynęła pod znakiem dominacji miejscowego zespołu. Turcy nie radzili sobie w ataku, popełniając błędy własne bądź trafiając w blok przeciwników. Podobnie w czwartym secie – podopieczni Veljko Basica nie wykorzystali punktów podarowanych im przez Chorwatów i mimo dobrej postawy w bloku, zupełnie nie radzili sobie w ofensywie. Ich uderzenia niejednokrotnie bronili doskonale spisujący się w przyjęciu gospodarze, którzy w całym meczu sięgnęli po komplet punktów, a zarazem prowadzenie w tabeli grupy C.

Chorwacja – Turcja 3:1
(21:15, 20:22, 21:17, 21:18)

Chorwacja: Zhokouski (7), Sabljak (9), Galic (10), Nojic (14), Raic (11), Cosic (6), Sarcevic (libero) oraz Scerbakov, Peterlin (1), Zimakijevic (libero) oraz Isek (1)
Turcja: Capkinoglu (3), Toy (15), Gokgoz (7), Yucel (6), Koc (8), Yenipazar (2), Kilic (libero) oraz Bozan (2)

Pierwsze akcje pojedynku pomiędzy reprezentacjami Izraela i Białorusi należały do drugiego z zespołów, i choć podopieczni Zohara Bar Netzera dość szybko zdołali wyjść na niewielkie prowadzenie, to w mgnieniu oka z powrotem oddali je przeciwnikom. Mimo iż Izraelczycy popełniali mniej błędów własnych, to w ataku brylowali ich rywale. Sytuacja nieco zmieniła się w drugim secie – siatkarze z Bliskiego Wschodu znacznie lepiej czytali grę Białorusinów, w efekcie czego zdobyli cztery punkty blokiem, a także zmusili przeciwników do kilku pomyłek. Ale świetną grą na siatce odpowiedzieli także zawodnicy Wiktora Sidelnikowa, nie pozwalając reprezentantom Izraela przełożyć dobrego przyjęcia na postawę w ataku – oddawali oni piłkę na stronę rywali zbyt łatwo, w konsekwencji czego również drugi set padł łupem siatkarzy z Białorusi. Trzecia odsłona meczu, z początku wyrównana, mimo niewielkiej ilości błędów własnych obu drużyn, okazała się podobna do poprzednich, bowiem w połowie seta seria zdobytych punktów pozwoliła podopiecznym Sidelnikowa zapewnić sobie bezpieczne prowadzenie. Białorusinów do zwycięstwa w całym spotkaniu poprowadził Pawel Ałdoczanka, zdobywca osiemnastu punktów.

Izrael – Białoruś 0:3
(18:21, 18:21, 17:21)

Izrael: Katzenelson (4), Hershko (6), Batchkala (6), Viniarsky (3), Ben Gal (12), Sokolov (7), Shoval (libero) oraz Osokin i Ohana (1)
Białoruś: Radziuk (10), Ałdoczanka (18), Antanowicz (3), Busel (8), Wasz (2), Marozał (8), Licharad (libero) oraz Czarapowicz (2), Haramykin (1) i Mikanowicz