Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. B: Izrael bez szans z Serbią, Belgijki niepokonane

LE K, gr. B: Izrael bez szans z Serbią, Belgijki niepokonane

W meczu drużyn, które przegrały swoje pierwsze spotkania w turnieju grupy B LE kobiet w belgijskim Leuven, Serbia pewnie pokonała 3:0 Izrael. Wciąż niepokonane są gospodynie turnieju, które dziś po zaciętym meczu pokonały 3:2 reprezentację Niemiec.

W drugim dniu zmagań w grupie B pierwsze zwycięstwo zanotowała na swoim koncie drużyna Serbii, która bez straty seta pokonała Izrael. W pierwszej odsłonie tego spotkania zawodniczki z Bałkanów nie pozwoliły rozwinąć się swoim rywalkom w ataku, pięciokrotnie skutecznie je blokując. Najbliżej zwycięstwa Izraelki były w secie drugim, w którym objęły prowadzenie (7:4, 10:6) i choć później trochę ono stopniało, to utrzymało się do stanu 17:16. Wtedy to doświadczenie Jeleny Blagojević wzięło górę, czego efektem był wygrany set. Trzecią odsłonę meczu także lepiej rozpoczęły podopieczne Arie Selingera (7:4), lecz tym razem Serbki dużo wcześniej wzięły się za odrabianie strat i szybko wypracowały sobie pięciopunktową przewagę (14:9). Drużyna z Izraela ambitnie walczyła do samego końca i z akcji na akcję zmniejszała tę stratę, lecz ostatecznie po raz kolejny górą były Serbki. – Dzisiaj graliśmy lepiej niż w pierwszym meczu przeciwko Niemkom – powiedział po meczu trener Izraela. Natomiast Aleksandar Vladisavljev nie był do końca zadowolony z gry swojego zespołu. – Nie zagraliśmy tak, jak chcieliśmy. Zwycięstwo to jest jednak bardzo ważne i doda zespołowi pewności siebie. Mam nadzieję, że nasza gra z meczu na mecz będzie się poprawiać.

Izrael – Serbia 0:3
(15:21, 18:21, 19:21)

Izrael: Velikiy (17), Gluck (11), Zur (10), Kolnogorov (4), Ponte (1), Rodriguez (1), Zinober (libero) oraz Peham i Shebotarov
Serbia: Raonić (4), Medić (5), Helić (13), Bursac (6), Blagojević (10), Stevanović (8), Rosić (libero) oraz Kecman (6), Savić i Luković

Drugi mecz w grupie B lepiej rozpoczęły Belgijki, które jednak nie utrzymały długo korzystnego dla siebie wyniku i ze zwycięstwa w premierowej odsłonie mogły cieszyć się przeciwniczki. W drugim secie znakomicie dysponowana Els Vandesteene, wspierana przez Bland i Aelbrecht, wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 8:5. Błędy popełnione przez Niemki w dalszej części tej partii pomogły gospodyniom wyrównać stan meczu. Trzecia odsłona spotkania również rozpoczęła się po myśli Belgijek. Tym razem w roli głównej wystąpiła Helene Rousseaux oraz po raz kolejny Els Vandesteene, a walkę w tym secie skutecznym blokiem zakończyła Angie Bland. Prowadzenie 2:1 w meczu wprowadziło rozluźnienie w szeregi zespołu z Belgii, co zostało wykorzystane przez rywalki, które już na początku tej odsłony objęły siedmiopunktowe prowadzenie (10:3). Podopieczne Gerta Vande Broeka doprowadziły do wyrównania po 14, jednak w końcówce pomogło doświadczenie Małgorzaty Kożuch, Christiane Furst oraz Denise Hanke i o losach meczu musiał zadecydować tie-break. W piątym secie wyrównana walka toczyła się do stanu 9:9, wtedy to podopieczne Giovanniego Guidettiego nie ustrzegły się kilku prostych błędów i nie zdobyły w tej partii już ani jednego punktu.

Niemcy – Belgia 2:3
(21:15, 17:21, 19:21, 21:16, 9:15)

Niemcy: Hanke (4), Brinker (12), Brandt (9), Matthes (4), Furst (14), Kozuch (13), Durr (libero) oraz Poll (2), Hippe (6), Mollers i Geerties
Belgia: Dirickx (3), Leys (9), Aelbrecht (9), Bland (12), Rousseaux (20), Gillis, Courtois (libero) oraz Coolman, Horemans, Vandesteene (14) i Van de Vyver