Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K, gr. A: Drugie zwycięstwo Turczynek, Węgierki bez wygranej

LE K, gr. A: Drugie zwycięstwo Turczynek, Węgierki bez wygranej

Drugą wygraną zanotowały na swoim koncie siatkarki z Turcji w rozgrywkach grupy A Ligi Europejskiej kobiet. Gospodynie pokonały w drugim dniu turnieju w Bursie 3:1 Rumunię. Bez wygranej pozostają Węgierki, które dziś uległy reprezentacji Bułgarii 0:3.

Drugi dzień turnieju w Bursie rozpoczął się od spotkania gospodyń z drużyną Rumunii. Turczynki już od początku pierwszej partii narzuciły swój styl gry i szybko objęły czteropunktowe prowadzenie (7:3). Znakomita dyspozycja w polu zagrywki oraz wysoka skuteczność w ataku, która w przekroju całego seta wyniosła 71%, pozwoliły na powiększenie przewagi aż do dziesięciu oczek. W drugim secie gospodynie zaczęły popełniać większą ilość błędów w ataku, co sprawiło, że tym razem to przeciwniczki wyszły na prowadzenie (8:4). Jednak ekipa gości nie potrafiła wykorzystać chwili słabości tureckiego zespołu, który wyrównał stan tej partii, a następnie zakończył ją na swoją korzyść. To, czego nie udało się dokonać Rumunkom w secie drugim, udało się w secie numer trzy. Bezbłędna gra podopiecznych Mariana Constantina, przy ośmiu błędach własnych zespołu z Turcji, sprawiła, że odsłona ta zakończyła się wynikiem 21:14 dla gości. Podrażnione tak wysoką przegraną gospodynie kolejną partię rozpoczęły od mocnego uderzenia. Wypracowana sześciopunktowa przewaga (7:1) pozwoliła na spokojne kontrolowanie boiskowych wydarzeń i zakończenie spotkania wynikiem 3:1. – Bułgaria przegrała wczoraj z Rumunią i to była zła wiadomość dla nas, ponieważ jest to najsilniejszy zespół w naszej grupie – powiedział po meczu Mehmet Nur Bedestenlioglu.Jednak pomimo tego, że nie popełniliśmy mniej błędów niż wczoraj z Węgrami, udało nam się osiągnąć pozytywny rezultat. Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Chcemy wygrać także jutro z Bułgarią i zakończyć tę kolejkę spotkań na pierwszym miejscu.

Rumunia – Turcja 1:3
(11:21, 19:21, 21:14, 10:21)

Rumunia: Baciu (10), Calota (4), Nemtanu (6), Ilie (9), Muresan (2), Onyejekwe (7), Trica (libero) oraz Carbuneanu i Miclea
Turcja: Guler (8), Uslupehlivan (19), Karakoyun (3), Cansu (8), Yilmaz (13), Babat (9), Ersari (libero) oraz Alikaya, Yildirim, Kayacan i Bilge (2)

W drugim meczu grupy A Bułgaria bez straty seta pokonała zespół z Węgier. Podopieczne Marcello Abbondanzy w pierwszych dwóch partiach zdecydowanie lepiej od przeciwniczek radziły sobie w ataku i bloku, co zakończyło się wygraną do 10 i 16. Sytuacja nieco zmieniła się w trzeciej odsłonie, kiedy to Węgierki próbowały odwrócić losy spotkania i objęły dwupunktowe prowadzenie (7:5). Jednak dobra passa podopiecznych Laszlo Hollosy nie trwała długo i na przerwę techniczną to przeciwniczki schodziły z dwoma oczkami przewagi, którą w końcowej fazie seta jeszcze powiększyły, tym samym nie dając szans swym przeciwniczkom na wygranie chociaż jednego seta.

Bułgaria – Węgry 3:0
(21:10, 21:16, 21:17)

Bułgaria: Kitipowa (3), Rabadżijewa (11), Koewa (6), Rusewa (5), Karakaszewa (7), Kolewa (9), Filipowa M. (libero) oraz Nikołowa i Żarkowa (4)
Węgry: Sandor (7), Talas (3), Pallag (1), Dobi (9), Horvath (3), Kovacs (7), Kotel (libero) oraz Nagy E. i Nagy M. (4)