Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE kobiet, gr. B: Zwyciestwa Niemek i Belgijek

LE kobiet, gr. B: Zwyciestwa Niemek i Belgijek

Od mocnego uderzenia rozpoczęły tegoroczną edycję Ligi Europejskiej Niemki. Małgorzata Kożuch i spółka gładko, bo w trzech setach, poradziły sobie z reprezentacją Izraela. W pojedynku Serbii z Belgią lepiej wypadły te drugie, wygrywając 3:1.

Rywalizację w grupie B Ligi Europejskiej rozpoczął mecz drużyny Niemiec z Izraelem. Dwie pierwsze partie tego spotkania były bliźniaczo do siebie podobne. Zawodniczki z Niemiec już od pierwszych minut wychodziły na prowadzenie, pozostawiając swe rywalki daleko w tyle. Izraelki nie były w stanie wykorzystać problemów z przyjęciem zagrywki swych przeciwniczek. W pierwszym secie podopieczne Giovanniego Guidettiego zanotowały zaledwie 17% przyjęcia pozytywnego i 8% doskonałego. W trzeciej partii walka była już bardziej wyrównana, głównie za sprawą poprawy skuteczności w ataku zespołu z Izraela, która wzrosła z 36% i 22% w dwóch pierwszych odsłonach do 48%. Jednak nie wystarczyło to do pokonania Niemek w tym meczu, który zakończył się po grze na przewagi. – Chcieliśmy wygrać chociaż jeden set, ale wynik odzwierciedla aktualny ranking drużyn. Niemki są drugie w Europie, podczas gdy my zajmujemy dopiero piętnaste miejsce – powiedział Arie Selinger.

Niemcy – Izrael 3:0
(21:14, 21:13, 25:23)

Niemcy: Hanke (2), Brinker (10), Kauffeldt (3), Furst (11), Hippe (12), Geerties (6), Durr (libero) oraz Poll (4), Matthes (1), Kozuch (1) oraz Mollers
Izrael: Velikiy (13), Gluck A. (4), Zur (9), Kolnogorov (1), Ponte (3), Rodriguez (4), Zinober (libero) oraz Peham (1) i Shebotarov (1)

Do udanych swój debiut w Lidze Europejskiej może zaliczyć drużyna Belgii, która u siebie zmierzyła się z Serbkami. Początek spotkania nie zapowiadał jednak takiego obrotu sprawy, gdyż to zespół gości rozpoczął je z wysokiego C. Znakomite zagrywki Sofiji Medić oraz skuteczne ataki Adeli Helić sprawiły, że ekipa Serbii wyszła na siedmiopunktowe prowadzenie (12:5). Zawodniczki z Belgii nie poddały się jednak tak łatwo i doprowadziły do wyrównania (15:15), a następnie wypracowały dwa oczka przewagi (20:18), jednak nie wykorzystały piłek setowych, z którymi problemów nie miała drużyna z Bałkanów. W drugim secie skuteczne ataki oraz bloki Charlotte Leys i Angie Bland spowodowały, że partia ta trwała niewiele ponad kwadrans. Podbudowane tak szybkim zwycięstwem podopieczne Gerta Vande Broeka również w trzeciej odsłonie górowały nad rywalkami. Kolejna partia okazała się być ostatnią, gdyż szansy na wyrównanie stanu meczu nie wykorzystały zawodniczki Serbii. Prowadząc 14:9, straciły pięć punktów z rzędu i nie były już w stanie odbudować przewagi.

Serbia – Belgia 1:3
(22:20, 8:21, 11:21, 18:21)

Serbia: Raonić (1), Medić (10), Helić (8), Bursac (9), Blagojević (9), Stevanović (7), Rosić (libero) oraz Kecman, Savić, Luković i Dabić
Belgia: Dirickx (3), Leys (17), Aelbrecht (10), Bland (16), Rousseaux (11), Gillis (5), Courtois (libero) oraz Coolman, Vandesteene (2) i Van de Vyver