Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Młodzież opanowała Plażę Open

Młodzież opanowała Plażę Open

Czwartek był pierwszym dniem tegorocznej edycji projektu Plaża Open. Na pierwszy ogień poszli młodzi siatkarze oraz siatkarki, których liczba pozytywnie zaskoczyła organizatorów, zgłosiło się 12 par żeńskich i 16 męskich.

Turniej Młodej Plaży Open został rozpoczęty nieco później, niż zakładali organizatorzy, z powodu zgłoszenia się większej liczby par, aniżeli pierwotnie zakładano. Do turnieju męskiego przystąpiło 16 drużyn, z kolei do rozgrywek żeńskich zgłosiło się 12 par. Nie mogło wśród młodych adeptów siatkówki plażowej zabraknąć osób związanych z miejscowym Kęczaninem. Najmłodsze zawodniczki biorące udział w turnieju miały zaledwie 13 lat.

Pierwszym tegorocznym zwycięzcą turnieju Młodej Plaży Open została para Agnieszka Kolasa/Agnieszka Młynarczyk, która w finale pokonała duet Justyna Kubica/Paulina Gruszlik. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęły Anna Grzybek/Karolina Brudny, które bez większych problemów wygrały z Natalią Krzempek/Agnieszką Bortliczek. Finał turnieju męskiego odbędzie się w niedzielę.

źródło: inf. prasowa