Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Dwie porażki Brzostek i Kołosińskiej

WT Haga: Dwie porażki Brzostek i Kołosińskiej

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska rozpoczęły walkę w turnieju Grand Slam w Hadze. Polki nie wystartowały najlepiej, przegrywając w pierwszym meczu po tie-breaku z parą z Holandii, a następnie ulegając Brazylijkom - Lili/Seixas.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów World Tour w Hadze nie musiały się przebijać przez kwalifikacje i od razu znalazły się w turnieju głównym. Tu jednak trafiły do silnej grupy E. W pierwszym meczu zmierzył się z Jantine Van der Vilst i Marloes Wesselink z Holandii.

Pierwsza partia przebiegała wyraźnie pod dyktando Holenderek, które rozbiły polski duet 21:11. W drugim secie jednak obraz gry uległ radykalnej zmianie i to Polki dominowały na boisku. Biało-czerwone wygrały pewnie, do 12, rewanżując się tym samym za porażkę w pierwszym secie. Był to optymistyczny prognostyk przed tie-breakiem, w nim jednak znów świetnie zagrały Holenderki i to one triumfowały w całym spotkaniu.

W drugim spotkaniu grupowym Polki zmierzyły się z brazylijską parą Lili/Seixas. Siatkarki z Ameryki Południowej zdecydowanie górowały nad naszym reprezentantkami i pewnie wygrały w dwóch setach do 13. Jutro Polki czeka ostatni mecz grupowy z niepokonanym dotąd duetem z Brazylii – Agatha/Antonelli. Tylko wygrana może dać Polkom szansę awansu do kolejnej rundy.