Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Simone Parodi: Macerata jest moim drugim domem

Simone Parodi: Macerata jest moim drugim domem

fot. archiwum

Simone Parodi już grając w Bre Bance Lannutti Cuneo cieszył się dużym uznaniem Alberto Giulianiego. I to właśnie z powodu trenera zdecydował się na przeprowadzkę do Maceraty, a teraz na przedłużenie umowy z Lube Bancą.

Dwudziestosiedmioletni Simone Parodi jest wychowankiem teamu z Piemontu, do którego trafił w 2005 roku. W międzyczasie bronił barw Famigliuliio Corigliano, występującego w Serie A2, oraz Marmi Lanza Verona, by w 2009 roku powrócić do Cuneo. Bre Bancę trenował wówczas Alberto Giuliani, który poprowadził team do wywalczenia Pucharu CEV, scudetto oraz Superpucharu Włoch, a przyjmujący stanowił o sile zespołu.

Parodiemu na tyle dobrze współpracowało się z Giulianim, że gdy ten w 2011 roku postanowił spróbować swoich sił w Lube Bance Marche Macerata, on również zdecydował się na przeprowadzkę do regionu Marche. Dwudziestosiedmioatek jest na tyle zadowolony z gry dla biancorossich, że idąc w ślad za Natale Monopolim, postanowił prolongować swój kontrakt do końca sezonu 2014/2015.

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ to przedłużenie kontraktu wzmocni tylko moją więź z jednym z najlepszych klubów na świecie. Co więcej, Macerata jest moim drugim domem. Spędziłem tu dwa cudowne lata, lubię to miast i kibiców. Mamy też ambitne plany na kolejne dwa lata, zatem cieszę się, że mogę być częścią projektu tutaj realizowanego. Zespół jest bardzo waleczny, chcemy dotrzeć do finałów rozgrywek czy to we Włoszech, czy w Europie – skomentował swą decyzję reprezentant Lube Banca i Squadra Azzurra.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved