Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zdobyli Niemcy

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zdobyli Niemcy

Najlepsza polska dwójka aktywnie wykorzystała przerwę w występach w światowych rozgrywkach i wzięła udział w towarzyskich zawodach w Niemczech. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel spisali się w nim bardzo dobrze i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Już pierwsze mecze z reprezentantami gospodarzy pokazały, że w turnieju, mimo że towarzyskim, nie będzie taryfy ulgowej dla nikogo. Mniej znane niemieckie pary chciały pokazać się z jak najlepszej strony, te bardziej znane chciały odbyć efektywny trening przed najbliższymi rozgrywkami. Tak więc w dwóch pierwszych spotkaniach Polaków, mimo że rywalami byli mało znani Niemcy, kończyły się dopiero w trzech setach, a każda dwójka walczyła do samego końca.

W trzecim, ostatnim sobotnim pojedynku duet Fijałek/Prudel zmierzył się z dobrze znaną parą Erdmann/Matysik. Rozegrane sześć setów przez biało-czerwonych dały się we znaki w tym spotkaniu. Miejscowi wcześniejsze dwa mecze wygrali dość łatwo 2:0 i było to widać w grze. Polski team przegrał w tym pojedynku 0:2 i drogę do finału rozpoczął już z drugiej strony turniejowej drabinki, ale jak pokazał, w ogóle w niczym mu to nie przeszkodziło.

Na drugi dzień wypoczęci Polacy przystąpili z nowymi siłami do spotkania z Brazylijczykami Benjamin/Harley i choć światowej klasy przeciwnicy stawiali opór, to nasi reprezentanci potrafili postawić kropkę nad „i", w najważniejszych momentach przyciskając rywali i kończąc pojedynek w dwóch setach. Wygrana dała im awans do półfinału. W nim dobra gra Grzegorza i Mariusza miała swój dalszy ciąg i choć biało-czerwoni mogli spotkanie zakończyć w dwóch odsłonach, to jednak dwójka Dollinger/Windscheif w samej końcówce drugiego seta zagrała dwa razy sprytnie i skutecznie, co dało jej wygraną. W tie-breaku para Fijałek/Prudel nie dała już przeciwnikom większych szans i awansowała do finału.

W nim Polacy mieli okazję zrewanżować się Niemcom Erdmann/Matysik za porażkę w trzeciej rundzie i to zrobili. Bardzo ciekawy, zacięty pojedynek zakończył set decydujący – już czwarty rozegrany przez Fijałka i Prudla w tych zawodach. Dla Polaków było to bardzo dobre przetarcie przed zawodami World Tour w Hadze, które już niebawem.