Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dante: Kiedy grasz na takim poziomie, musisz popełniać mniej błędów

Dante: Kiedy grasz na takim poziomie, musisz popełniać mniej błędów

- Dobrze jest wygrywać, kiedy grasz tak jak my dzisiaj, popełniając tak wiele błędów - powiedział po drugim meczu z Polską brazylijski przyjmujący Dante Amaral. - W Argentynie tych błędów będzie już mniej, jestem tego pewien.

Brazylijczycy w miniony weekend dwukrotnie pokonali podopiecznych Andrei Anastasiego. Piątkowe spotkanie rozgrywane na warszawskim Torwarze nie należało do najbardziej zaciętych. Polacy postawili się przeciwnikom tylko w pierwszym i trzecim secie. Łódzka Atlas Arena okazała się bardziej sprzyjającym środowiskiem dla naszych siatkarzy, bowiem ulegli oni drużynie z Kraju Kawy dopiero po pięciu setach, wracając z dalekiej podróży (przegrywali już 0:2). – Ten mecz był dla nas bardzo dobry, bo przecież go wygraliśmy. Uważam, że było to niesamowite widowisko dla tak wielu kibiców w hali – podsumował niedzielne spotkanie Dante Amaral.W tie-breaku zagraliśmy dobrze od samego początku, pomogły nam serie w bloku. Niestety, popełniliśmy zbyt wiele błędów w tym meczu.

Nie bez przyczyny 32-letni Brazylijczyk wspomniał o pomyłkach, bowiem jego zespół popełnił ich około czterdziestu, oddając tym samym przeciwnikom niemalże dwa sety. – Kiedy grasz na tak wysokim poziomie, musisz popełniać mniej błędów, bo w końcu to się zemści i przegrasz. Mimo wszystko, dobrze jest wygrywać, kiedy grasz tak jak my dzisiaj, popełniając tak wiele błędów – przyznał przyjmujący Canarinhos.

Przygotowania zaczęliśmy niedawno, tak naprawdę dopiero dwa tygodnie temu, a przecież mamy kilku nowych, bardzo młodych graczy, więc jest to w pewnym stopniu usprawiedliwione – mówił zapytany o powody takiej lawiny pomyłek. – W następny weekend, kiedy będziemy grali w Argentynie, tych błędów będzie już mniej, jestem tego pewien – z uśmiechem na ustach spuentował Dante.

Brazylijski przyjmujący nie szczędził także słów pochwał w kierunku swojego reprezentacyjnego kolegi, Lucarellego.Moim zdaniem jest świetnym zawodnikiem, przede wszystkim z odpowiednią mentalnością. Chce być najlepszy i robi wszystko w tym kierunku. A co najważniejsze, ma do tego warunki. Potrzebuje jeszcze trochę czasu, trochę ogrania na najwyższym poziomie właśnie w reprezentacji, ale dla mnie już teraz jest jednym z naszych najlepszych zawodników.