Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-23: Kantor i Łosiak w finale

MŚ U-23: Kantor i Łosiak w finale

Reprezentanci Polski Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do finału rozgrywanych w Mysłowicach mistrzostw świata U-23 w siatkówce plażowej. Polacy w półfinale pokonali austriacką parę Winter/Petutschnig.

Polska para przyzwyczaiła nas do łatwych zwycięstw w setach inaugurujących spotkania i tak było tym razem. Pierwszą odsłonę, co prawda, od zdobycia punktu rozpoczęła para austriacka Winter/Petutschnig , ale był to jedyny moment, kiedy w partii tej prowadzili. Polacy szybko doprowadzili do remisu 3:3,  a następnie odskoczyli na 6:3 i kontrolowali przebieg tego seta. Kolejne punkty Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobywali kontrując przeciwników. Polacy zakończyli pierwszą partię przy aplauzie widowni wynikiem 21:17.

Drugi set ponownie od prowadzenia rozpoczęli Austriacy, z tą tylko różnicą, że jedno-, dwupunktową przewagę utrzymywali przez większość drugiej partii. Polakom udało się kilkakrotnie doprowadzić do remisu, ale to było wszystko, na co stać ich było w tym secie. Po wyrównanej walce austriacka para wyrównała stan pojedynku, zwyciężając na przewagi 24:22.

Trzeci set rozpoczął się od wzajemnej wymiany ognia. Od stanu 4:4 Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zaczęli powoli uzyskiwać przewagę, która w decydującym momencie wynosiła pięć oczek, Polacy prowadzili 14:9. Pierwszą meczową piłkę obronili ich austriaccy przeciwnicy, natomiast przy drugiej Winter zaatakował w dolną część siatki i tak pomógł znaleźć się polskiej parze w finale. Tie-breaka Polacy zwyciężyli do dziesięciu i cały mecz 2:1.

Był to ciężki pojedynek. Austriacy postawili bardzo ciężkie warunki, zresztą powiedzieć trzeba, że przy takiej duchocie grało się nam i przeciwnikom ciężko, doszły do tego sprawy zdrowotne, mam problemy z kolanem. Najważniejsze, że wygraliśmy i będziemy walczyć o złoto. Teraz musimy szybko przygotować się do finału, który najpewniej przyjdzie nam rozegrać z parą brazylijską, z którą do tej pory nie mieliśmy możliwości się zmierzyć. Moim zdaniem para z Łotwy odniosła już duży sukces awansując do półfinału, więc na pewno przyjdzie nam walczyć o najwyższe pudło z Brazylijczykami – powiedział po spotkaniu Bartosz Łosiak.

W chwili, kiedy Bartosz Łosiak udzielał krótkiego wywiadu, nieznany był wynik drugiego półfinału,. W drugim równolegle toczącym się o wejście pojedynku lepsza okazała się brazylijska para w składzie Vitor Felipe/Marcio Gaude, która pokonała duet Łotyszy Finstersa i Solovejsa w również w trzech setach 2:1 (21:17, 16:21, 15:9)

Kantor/Łosiak – Winter/Petutschnig 2:1
(21:17, 22:24, 15:10)