Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Skuteczny rewanż siatkarzy USA

LŚ, gr. A: Skuteczny rewanż siatkarzy USA

Amerykanie po porażce w pierwszym meczu z Argentyną najwyraźniej wyciągnęli wnioski i w meczu numer dwa zagrali już zdecydowanie lepiej, udanie rewanżując się przeciwnikom. Początek spotkania nie wskazywał jednak na taki obrót sprawy.

Reprezentacja Argentyny rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 8:5 na pierwszej przerwie technicznej dzięki udanym akcjom Federico Pereyry, Sebastiana Sole i Ivana Castellaniego. Udane akcje Troya pozwoilły Stanom Zjednoczonym nieco odrobić straty. Kiedy Argentyna prowadziła 10:9, w polu zagrywki, a także w ataku zapunktował Pablo Crer, a następnie punkt dołożył Pablo Bengolea i przy stanie 13:9 o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Na przerwie technicznej numer dwa różnica wynosiła trzy punkty na korzyść przyjezdnych. Po powrocie na boisko Argentyńczycy jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę (23:16), ale gospodarze rzucili się do odrabiania strat i zrobiło się już tylko 23:22. Trener Weber poprosił o czas, a po nim dwukrotnie, najpierw atakiem, a potem blokiem, zapunktował Sebastian Sole i sędzia zakończył tę część meczu.

Drugą partię od trzypunktowej przewagi po akcjach Pereyry, Castellaniego i Bengolei rozpoczęli siatkarze z Ameryki Południowej. Trener Speraw poprosił o czas, ale przeciwnicy jego zespołu nie zwalniali tempa i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Kiedy Argentyńczycy prowadzili już 15:10, pomyłka rywali, atak Matthew Andersona i blok Troya pozwoliły odrobić nieco strat (13:15) i o czas poprosił Javier Weber. Po powrocie na boisko punkt zdobył Sebastian Sole i zespoły zeszły na przerwę techniczną. Siatkarze z USA starali się odrobić straty i przy stanie 20:17 dla rywali atak Troya, blok Andersona i błąd rywali pozwoliły doprowadzić do remisu. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, gdzie obie ekipy miały swoje szanse na skończenie seta. Ostatecznie po udanym bloku Davida Lee i ataku Paula Lotmana to Amerykanie cieszyli się z doprowadzenia do remisu w meczu.

Na początku partii trzeciej podopieczni trenera Javiera Webera wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie (3:1, 6:4), ale przeciwnicy doprowadzili do stanu 6:6. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły zeszły przy stanie 8:7 dla gości. Wynik jednak cały czas oscylował wokół remisu, ale przy stanie 10:10 siatkarze USA zapunktowali dwukrotnie i wypracowali sobie niewielką przewagę (12:10). Na drugiej przerwie technicznej było już 16:12 na korzyść gospodarzy. Po akcjach Paula Lotmana i asie serwisowym Matthew Andersona było już 24:18 i piłki setowe dla USA. Pierwszą z nich udanym atakiem obronił Ivan Castellani, ale następnie Argentyńczycy zepsuli zagrywkę i było już w meczu 2:1 dla gospodarzy.

Amerykanie wypracowali sobie dwupunktową przewagę na pierwszej przerwie technicznej w czwartym secie, m.in. po asie serwisowym Andersona i ataku Lotmana, ale udany blok Bengolei i atak Ivana Castellaniego pozwoliły doprowadzić do remisu 9:9. Argentyńczycy w tej części meczu popełniali sporo błędów, a dodatkowo działał amerykański blok i m.in. po takiej akcji w wykonaniu Shoji Kawiki i Davida Lee było już 12:9. Na drugiej przerwie technicznej było 16:12 dla Amerykanów, którzy wydawali się pewnie kroczyć po zwycięstwo. Dobrze działała także zagrywka, po serii znakomitych serwisów Clarka było już 24:15. Pierwszą piłkę meczową obronił udanym atakiem Pereyra, ale wobec ataku Clarka Argentyńczycy byli już bezradni.

USA – Argentyna 3:1
(22:25, 27:25, 25:19, 25:16)

USA: Anderson (18), Lee (11), Troy (7), Thorton (2), Muagututia (1), Smith (10), Shoji E. (libero) oraz Lotman (11), Shoji K. (4) i Clark (7)
Argentyna: Castellani (17), Uriarte (1), Sole (8), Pereyra (10), Crer (10), Bengolea (13), Gonzalez (libero) oraz Quiroga (1), Bruno, De Cecco i Romanutti