Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Damian Wojtaszek: Na Uniwersjadzie stać nas na dobry wynik

Damian Wojtaszek: Na Uniwersjadzie stać nas na dobry wynik

- Wiemy, że jesteśmy mocnym zespołem i w Kazaniu na Uniwersjadzie stać nas na dobry wynik - powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki Damian Wojtaszek, libero reprezentacji Polski i KS-u Jastrzębskiego Węgla, który wraz z kadrą B przebywa obecnie w Gliwicach.

Do rozpoczęcia Uniwersjady w Kazaniu pozostał niespełna miesiąc. Polacy od kilku tygodni intensywnie przygotowują się do imprezy, a w Gliwicach, gdzie obecnie przebywają, sprawdzają aktualną formę, sparując z Rosjanami. Wczoraj obie reprezentacje spotkały się po raz pierwszy, dzisiaj po południu zmierzą się po raz drugi. – Wynik tego spotkania tak naprawdę był sprawą drugorzędną – powiedział po przegranym 2:3 meczu libero reprezentacji Polski i Jastrzębskiego Węgla, Damian Wojtaszek.Zależało nam na tym, aby na kilka tygodni przed Uniwersjadą zmierzyć się z mocnym rywalem, a Rosjanie są właśnie takim przeciwnikiem. To bardzo wysoki zespół, grający mocną i szybką siatkówkę – dodał dwudziestopięcioletni zawodnik.

Biało-czerwoni bardzo dobrze weszli w pierwszy mecz towarzyski. Po niepełna godzinie prowadzili w setach 2:0, jednak trzy kolejne partie należały do gości. – Tak naprawdę mogliśmy to spotkanie spokojnie wygrać, ale jak wspomniałem, nie wynik był najważniejszy. Sparing z Rosjanami to doskonała okazja sprawdzenia własnych możliwości i różnych rozwiązań taktycznych. Przez pierwsze dwa sety graliśmy pierwszym składem, później trener Panas dokonał kilku zmian i rywale wyszli na prowadzenie. Próbowaliśmy wrócić do swojej dobrej gry, ale goście nie dawali za wygraną – tłumaczył Damian Wojtaszek. – Wydaje mi się, że zabrakło troszeczkę koncentracji i zgrania, bo trzeba podkreślić, że było to nasze pierwsze spotkanie po przerwie, dlatego nie wszystko jeszcze funkcjonowało jak należy. Dzisiaj gramy kolejny mecz, czas pokaże czy będzie lepiej – dodał libero kadry B.

Po dzisiejszym meczu siatkarze rozjeżdżają się do domów, jednak jeszcze w tym tygodniu rozpoczną kolejny etap przygotowań. – Od trenera Panasa otrzymaliśmy dwa dni wolnego na odpoczynek, jednak już w środę wszyscy zameldujemy się w Spale, gdzie dalej będziemy przygotowywać się do Uniwersjady. Na kadrze panuje doskonała atmosfera, przecież wszyscy znamy się z PlusLigi. Wiemy, że jesteśmy mocnym zespołem i stać nas na to, aby w Kazaniu osiągnąć dobry rezultat – zakończył Damian Wojtaszek. Siatkarze do uniwersjadowych zmagań przystąpią 6 lipca. Ich grupowymi rywalami będą Chińczycy, Szwajcarzy, Austriacy i Brazylijczycy.